کارگردان فیلم توقیفی تازه ترین محصولش را به شبکه خانگی عرضه کرد+عکس

کارگردان فیلم توقیفی تازه ترین محصولش را به شبکه خانگی عرضه کرد+عکس

شبکه ایران/نازنین شادپی: در حالی که بعد از توقیف غیرقابل پیش بینی فیلم «خصوصی» حسین فرحبخش کارگردان این فیلم نتوانسته بود مجوز عرضه ویدیویی این فیلم را دریافت کند و به همین دلیل فیلم از کاناهای غیرمجاز در شبکه قاچاق توزیع شده بود به تازگی آخرین محصول سینمایی دفتر فرحبخش یعنی «پس کوچه های شمرون» در سکوت خبری به شبکه نمایش خانگی عرضه شد.

جالب اینجاست برای آن که سوء تفاهامات پیرامون عرضه «گشت ارشاد» در شبکه خانگی گریبان این فیلم را نگیرد هیچ گونه اخبار قبلی درباره عرضه این فیلم به شبکه خانگی ارائه نشده و حتی پوسترهایی که برای تبلیغ فیلم در ویدیوکلوبها و تعدادی سوپرمارکتها توزیع شده نیز در ابعادی کوچک و به سطحی ترین شکل ممکن طراحی شده اند.

حدیث چهره پرداز و شاهرخ استخری در نمایی از «پس کوچه های شمرون»

«پس کوچه های شمرون» که کارگردانی آن برعهده کامران قدکچیان بوده داستان زن و شوهر جوانی را روایت می کند که تصمیم گرفته اند از هم جدا شوند اما جستجو برای یافتن شاهد جهت جاری شدن صیغه طلاق، دردسرهای فراوانی را برای آنها رقم می زند. بخشهایی از فیلم که محمدرضا شریفی نیا در برابر دوربین ظاهر شده و نقش یک حاجی بازاری را ایفا می کند از جمله موارد بحث برانگیز فیلم در اکران سراسری بود؛ در این نماها شریفی نیا -البته در نقش یک فرش فروش- در قبال پذیرفتن پیشنهاد شهادت برای طلاق این زوج، از زن جوان می خواهد که صیغه او شود. به هنگام اکران شنیده هایی منتشر شد مبنی بر اینکه حوزه هنری به دلیل چنین وجود چنین صحنه هایی در فیلم، اجازه اکران فیلم در سینماهای خود را به آن نداده است!

در تولید این فیلم هم به مانند سایر محصولات پویافیلم حسین فرحبخش نقش عمده ای داشت؛ وی در اغلب سکانسهای فیلم سرصحنه حاضر شده و به راهنمایی کارگردان و عوامل و پیش برد فیلم آن طور که خود می خواهد می پرداخت. جالب اینجاست که گفته می شود بخشی از بودجه تولید «پس کوچه های شمرون» هم توسط بازیگر نقش اصلی زن آن تامین شده بود؛ هرچند البته این مساله از سوی فرحبخش تکذیب شد اما کیست که نداند با شکست گیشه ای «خصوصی» تولید فیلم در دفتر پویافیلم بدون داشتن حاشیه امنیتی از سرمایه به این راحتیها امکانپذیر نبود.

حسین فرحبخش در حال گفتگو با شاهرخ استخری و کامران قدکچیان

شاهرخ استخری، حدیث چهره پرداز، اکبر عبدی، محمدرضا شریفی نیا، زهره حمیدی، اسماعیل پوررضا، رامسین کبریتی، مختار سائقی، حسین قورچی، جلیل ملک زاده، مهدی انجم روز و صدف طاهریان بازیگران «پس کوچه های شمرون» هستند.

پایان مطلب/
 


شبکه ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ