کاهش زمان گزارش‌دهی شرکت‌های بیمه

۱۰م دیماه ،

بینا- رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به کاهش زمان گزارش‌دهی شرکت‌های بیمه اظهار داشت: نگهداری ریسک‌ها در کشور نشان‌دهنده ظرفیت بزرگ و حمایت دولت از بیمه است.
به گزارش بینا، سید محمد کریمی به فارس گفت: اساس کار بیمه بر فعالیت اتکایی استوار است؛ بنابراین قبولی و واگذاری باید به گونه‌ای شبکه‌ای باشد که در صورت بروز خسارت به یک شرکت آسیب وارد نشود.
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد آیین‌نامه ۷۶ گفت: با توجه به پیشرفت‌های انفورماتیک و رایانه‌ای شدن فعالیت‌ها در شرکتهای بیمه، اعتقاد ما بر این است که ارائه ارقام و صدور صورتحساب با این وضعیت‌، زمان کمتری نیاز دارد؛ بر این اساس مقرر شد زمان گزارش‌دهی شرکت‌ها از ۳ ماه به یک ماه کاهش پیدا کرد.
وی در خصوص وضعیت شرکت‌های بیمه اتکایی در کشور گفت: علاوه بر دو شرکت اتکایی، تعدادی از شرکت‌های جنرال به صورت ۲ سال یک‌بار به صورت موقت از بیمه مرکزی مجوز قبولی اتکایی دریافت می‌کنند و امسال نیز مجدداً زمان تمدید شرکت‌ها فرا رسیده است.
کریمی تصریح کرد: البته شرکت‌ها باید افزایش سرمایه بدهند تا زمانی که به آنها مجوز فعالیت اتکایی داده شد، توان پذیرش ریسک‌های بزرگ را داشته باشند.
رئیس شورای عالی بیمه با بیان اینکه نگهداری ریسک‌ها در کشور با سیاست‌های بیمه‌ای منافات دارد، افزود: با توجه به مشکلاتی که دشمنان کشور ایجاد کرده‌اند، نگهداری ریسک‌ها در کشور نشان‌دهنده ظرفیت بزرگ و حمایت دولت از بیمه است.
وی اضافه کرد: با توجه به اعمال تحریم‌ها مبلغ قابل‌توجهی از سوی بانک مرکزی نزد بیمه مرکزی سپرده شده تا بتوانیم ریسک‌های بزرگ را به طور کامل در کشور پوشش دهیم.
کریمی در خصوص سرمایه شرکت‌های بیمه اتکایی داخلی گفت: اگر شرکت بیمه اتکایی سرمایه پایینی داشته باشد، واگذاری کمتری به آنها خواهد شد و ممکن است که یک شرکت جنرال ظرفیت بیشتری از یک شرکت اتکایی داشته باشد.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *