گروسی: با ایران درخصوص تاسیسات کرج به توافق رسیدم

مدیرکل آژانس اتمی حصول توافق با سازمان انرژی اتمی ایران درخصوص نصب دوربین‌های نظارتی جدید در تاسیسات تولید سانتریفیوژ کرج را تایید کرد.

گروسی: با ایران درخصوص تاسیسات کرج به توافق رسیدم

به گزارش ممتاز نیوز، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در توییتی نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای آتی و بر اساس توافق امروز من با سازمان انرژی اتمی ایران، دوربین‌های نظارتی جدیدی در کارگاه سانتریفیوژ کرج نصب خواهد کرد.

وی در توییت دیگری نوشت: “این مسئله برای راستی‌آزمایی ذیل توافق هسته‌ای ایران حائز اهمیت خواهد بود. کارها برای رسیدگی به دیگر مشکلات برجسته پادمانی ادامه خواهد یافت.”

وزیر امور خارجه کشورمان امروز با اشاره به نحوه تعامل ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و اینکه این سازمان بین المللی در مقاطعی از ابزار فنی برای تاثیرگذاری سیاسی بر گفتگوهای وین استفاده کرده اعلام کرده بود: شب گذشته به توافق خوبی با آژانس دست پیدا کردیم که می تواند برخی نگرانی های ادعایی درخصوص برنامه هسته ای صلح آمیز ایران را بر طرف کرده و تداوم بیش از پیش همکاری‌های متقابل با آژانس را به دنبال داشته باشد.

همچنین بنا به گفته منابع مطلع، به دلیل اتمام بخش اصلی بررسی‌های قضایی-امنیتی بر روی دوربین‌های آسیب‌دیده و همچنین نظر به اقدام آژانس در محکوم کردن خرابکاری در مجتمع تسا و پذیرش بررسی فنی دوربین‌ها از سوی کارشناسان ایران قبل از نصب، ایران در اقدامی داوطلبانه، اجازه جایگزینی دوربین‌های جدید به جای دوربین‌های اسیب دیده را به آژانس داده است.

بنا بر این یکی از موضوعات فی مابین ایران و آژانس که در دو سفر شهریورماه و آذرماه گروسی به تهران مطرح شده بود با ابتکار عمل ایران از بروز سوء تفاهم در روابط ایران و آژانس جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *