گفتگوی ایرنا با مرتضی برابری به عنوان رئیس پژوهشگاه ICT!

۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

رئیس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: بودجه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به ۳۸۰ میلیارد ریال در سال آینده می رسد.
 
دکتر ˈمرتضی براریˈ در گفت وگو با علمی ایرنا اظهار داشت: این بودجه طبق لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی به میزان سیصدوهشتادمیلیارد ریال به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است که ازاین مبلغ یکصدمیلیاردریال بودجه جاری؛شصت میلیارد ریال درآمداختصاصی و دویست وبیست میلیارد ریال بودجه تکمیلی می باشد.
 
وی تاکید کرد در سال آینده عزم جدی پژوهشگاه بر تقویت درآمدهای اختصاصی خواهدبود.
 
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از امضای تفاهم نامه همکاری میان این پژوهشگاه و وزارت خانه های بهداشت درمان وآموزش پزشکی و ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت:هدف ازتفاهم نامه تقویت حوزه پژوهش و صنعت در سلامت الکترونیک و تجهیز آزمایشگاههای مرتبط و نیز انجام فرآیند رایانش زیستی و پروژه های مربوطه است که منجر به ارتقا سلامت عمومی در جامعه می گردد.
 
وی افزود: براساس این تفاهم نامه کمیته ای باحضور مدیران و اساتید مرتبط جهت استفاده از ظرفیتهای دانشگاهی ایفای نقش خواهد کرد.
 
رئیس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات از توافق نهایی با شرکت ارتباطات زیرساخت باحجم ۲۰۰ میلیارد ریال خبرداد و گفت: بناست تا قراردادهای مربوطه در روزهای آینده و نیز در ابتدای سال آتی امضا وتبادل شود.
 
وی همچنین دربارهٔ جذب دانشجویان دوره دکترای پژوهش محور در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۱۶ نفردانشجوی دکترای پژوهش محور برای پژوهشگاه از طریق آزمون سراسری سال ۹۲ جذب این پژوهشگاه خواهد شد.
 
براری خاطرنشان کرد:فرصتهای سرمایه گذاری درحوزه های ارتباطات وفناوری اطلاعات توسط پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات شناسایی شده است و بناست تا پایان اردیبهشت ماه سال آتی دراختیارتولیدکنندگان وصنععتگران این حوزه قرار بگیرد.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ