گوشی های هوشمند با ایر بک!

۲۸م آذر ،

فاوانیوز: شرکت آمازون به دنبال محبوبیت و موفقیت تبلت خود قصد دارد تلفن هوشمندی با صفحه نمایش غیرقابل شکستن عرضه کند و بر این اساس درخواست ثبت اختراع خود را برائ تلفن هوشمند با کیسه هوا به تصویب رسیده است. درشرایطی کە صفحه نمایش شیشه ای تلفنهای هوشمند همچنان در معرض شکستن و خرد شدن قرار دارند جستجوی صاحبان این صنایع برائ یافتن یک صفحه لمسی کە از قابلیت ارتجاع برخوردار باشد شدت گرفته است.

درحال حاضر بعضی به دنبال تعویض این صفحات با ترکیبات پلاستیکی غیرقابل شکستن می باشند کە هنوز تولید نشده است، اما مدیر اجرایی آمازون کە به نظر می رسد رویکرد دیگری در پیش گرفته اختراع خود را از تلفن هوشمندی کە داری کیسه هوا بوده ثبت کرده است.

این مکانیسم با یک شتاب سنج داخلی کار می کند کە می تواند تشخیص دهد یک تلفن به سرعت درحال سقوط روی زمین است، پس از آن کیسه هوای مینیاتوری تلفن همراه باز می گردد تا از هرگونه تأثیر برخورد کردن آن با زمین جلوگیری کند. این درخواست ثبت اختراع رویکردهای احتمالی دیگر را چون کند کردن روند سقوط تلفن روی زمین و یا خارج دادن گاز به منظور کند کردن سقوط و یا استفاده از فنر به جای کیسه هوا را نیز مطرح کرده است.

این درخواست ثبت اختراع اولین بار سال پیش مطرح شد اما به تازگی توسط دفتر ثبت اختراع مورد تصویب قرار گرفته است. درخواست ثبت اختراغ جف بزوس از شرکت آمازون توسط دفتر ثبت اختراع آمریکا مورد تصویب قرار گرفت

نام ” گرگ هارت” معاون رئیس آمازون در این اختراع ذکر شده کە به نظر می رسد، این اختراع مربوط به یک پروژه آمازون باشد. در این درخواست ثبت اختراع به طور واضح مشخص نشده است کە چه اتفاقی برائ فنر، کیسه هوا یا جریان گاز رخ می دهد.

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ