یک تیم خرابکار در کردستان متلاشی شد

فرمانده انتظامی کردستان گفت: اعضای یک تیم خرابکاری که قصد اغتشاش و کشته‌ سازی در جریان اعتراضات اخیر در استان را داشتند، امروز دستگیر شدند.

یک تیم خرابکار در کردستان متلاشی شد

به گزارش ممتاز نیوز، سردار علی آزادی جمعه شب در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: یک تیم خرابکاری در قروه دستگیر شدند که قصد داشتند در جریان اعتراضات اخیر کشته‌سازی کنند.

وی افزود: در یک اقدام پیشگیرانه و پلیسی با همکاری سایر بخش‌های مرتبط، ۴۴ بطری مواد آتش‌زا یا «کوکتل مولوتف» و ۵ کپسول گاز مشتعل کننده برای آتش‌سوزی سریع اموال و اماکن عمومی از این تیم در قروه کشف شد.

آزادی خاطرنشان کرد: یک دستگاه خودرو حامل گالن‌های بنزین رها شده و سایر تجهیزات که برای اغتشاشات و آسیب به اموال عمومی استفاده می‌شده نیز از این افراد کشف شد.

وی افزود: این افراد با تصویربرداری از اقدامات خرابکارانه خود و با ذکر مکان و زمان انجام آن، در فضای مجازی اقدام به ارسال آن برای سر شبکه‌هایشان و رسانه‌های معاند می‌کردند.

فرمانده انتظامی کردستان همچنین از کشف ۵ قبضه سلاح جنگی و کلت کمری در سقز خبر داد و گفت: ضدانقلاب با توزیع سلاح و مهمات میان اغتشاشگران قصد کشته‌سازی داشت که با اشرافیت اطلاعاتی پلیس، هدف آنان ناکام ماند.

آزادی در ادامه سخنان خود از کشف و ضبط ۶۵ قبضه اسلحه اتوماتیک آمریکایی در شهرستان دیواندره خبر داد.

وی افزود: این اسلحه‌ها از استان آذربایجان غربی به مقصد استان‌های مرکزی بارگیری شده بودند که توسط پلیس دیواندره کشف و ضبط شدند.

فرمانده انتظامی کردستان تصریح کرد: قاچاقچیان قصد داشتند این اسلحه‌ها را که شامل ۴۵ قبصه کلت کمری و ۲۰ قبضه «وینچستر» آمریکایی بود در میان معترضان شهرهای مرکزی کشور توزیع کنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ