۲مدال نقره و برنز چترایی در وزنه برداری قهرمانی آسیا / زارعی با یک برنز اوت شد

ایران در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه برداری مردان قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ صاحب دو مدال برنز و یک نقره شد.

۲مدال نقره و برنز چترایی در وزنه برداری قهرمانی آسیا / زارعی با یک برنز اوت شد

به گزارش ممتاز نیوز، رقابت گروه A دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ در بحرین برگزار شد و ایران دو نماینده در این گروه داشت.  

محمد زارعی و مسعود چترایی برای ایران وزنه زدند که حاصل آن ۲مدال برنز و یک نقره بود. این ۳ مدال،  اولین مدال های تیم ملی مردان ایران در قهرمانی آسیا بحرین بود و ایران وارد جدول مدالی مسابقات شد.

محمد زارعی رکورد ۱۶۵ یک ضرب را ثبت کرد اما در در دوضرب و مجموع رکوردی ثبت نکرد و اوت شد. این وزنه بردار در حالی که در حرکت دوم دوضرب برای ماندن در جدول مسابقات تلاش میکرد، از پا احساس ناراحتی کرد و از حرکت سوم انصراف داد.

مسعود چترایی رکورد ۱۶۲ یک ضرب، ۱۹۶ دوضرب  و مجموع ۳۵۸ کیلوگرم را ثبت کرد و نقره دوضرب و برنز مجموع را کسب کرد.  

هفت وزنه بردار در گروه A وزنه زدند.

عملکرد دو نماینده ایران به شرح زیر است:

*حرکت یک ضرب

محمد زارعی در حرکت اول ۱۶۰ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت دوم وزنه ۱۶۴ کیلوگرم را انداخت. او در حرکت آخر یک ضرب، پشت وزنه ۱۶۵ کیلوگرم قرار گرفت و توانست این وزنه را بالای سر ببرد و مدال برنز گرفت.

مسعود چترایی در حرکت اول یک ضرب ۱۶۱ کیلوگرم را انداخت و در حرکت دوم وزنه ۱۶۲ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت سوم نیز وزنه ۱۶۶ کیلوگرم را انداخت و با همان ۱۶۲ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد و پنجم شد.

وزنه بردار قرقیزستان با ۱۶۶ کیلوگرم مدال طلا و وزنه بردار قزاقستان با ۱۶۵ کیلوگرم مدال نقره یک ضرب را گرفتند. نماینده قزاقستان زودتر از زراعی توانست رکورد ۱۶۵ کیلوگرم را ثبت کند از این رو مدال نقره به او رسید.

*حرکت دوضرب 

زارعی در حرکت اول دوضرب وزنه ۱۶۲ کیلوگرم را انداخت و در حرکت دوم هم دوباره در مهار این وزنه ناموفق بود. او در حالی که تلاش می کرد وزنه ۱۹۲ کیلوگرم را بزند، فریاد کشید و از ناحیه پشت پا احساس ناراحتی کرد. زارعی از حرکت سوم دوضرب انصراف داد و به این ترتیب موفق نشد در دوضرب و مجموع رکوردی ثبت کند.    

چترایی در حرکت اول و دوم دوضرب وزنه های ۱۹۱ و ۱۹۶ کیلوگرم را مهار کرد. او برای کسب مدال طلای مجموع باید وزنه ۲۰۱ کیلوگرم را در حرکت سوم دوضرب مهار می کرد که ناموفق بود و با رکورد مجموع ۳۵۸ کیلوگرم به کار خود پایان داد و مدال نقره دوضرب  و برنز مجموع را گرفت.

*مدال آوران دسته ۸۹ کیلوگرم مردان: 

۱- بکتای از قزاقستان با رکورد ۱۶۵ یک ضرب، ۱۹۷ دوضرب و مجموع ۳۶۲ کیلوگرم(۲مدال طلای دوضرب و مجموع و نقره یک ضرب)

۲- امیل مولدودوسف از قرقیزستان با رکورد ۱۶۶ یک ضرب، ۱۹۵ دوضرب و مجموع ۳۶۱ کیلوگرم (طلای یک ضرب، برنز دوضرب و نقره مجموع)

۳- مسعود چترایی از ایران با رکورد ۱۶۲ یک ضرب، ۱۹۶ دوضرب  و مجموع ۳۵۸ کیلوگرم (نقره دوضرب و برنز مجموع)

-محمد زارعی از ایران با رکورد ۱۶۵ یک ضرب مدال برنز گرفت اما در دوضرب  و مجموع اوت شد و رکوردی به ثبت نرساند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *