۱۰۰ سایت فیلتر شد

وی با اشاره به دلایل فیلترینگ این سایت‌ها، تصریح کرد: این سایت‌ها غیراخلاقی بودند که اقدام به کلاهبرداری، فروش غیرمجاز و تجهیزات جاسوسی می‌کردند.

فارس: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان غربی گفت: در ۶ ماه گذشته ۱۰۰ سایت توسط پلیس فتا در آذربایجان غربی فیلتر شد.
 
حسن کوره‌بلاغی ظهار داشت: در ۶ ماه گذشته ۱۰۰ سایت غیرمجاز که در فضای مجازی فعالیت داشتند توسط پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی فیلتر شد.
 
وی با اشاره به دلایل فیلترینگ این سایت‌ها، تصریح کرد: این سایت‌ها غیراخلاقی بودند که اقدام به کلاهبرداری، فروش غیرمجاز و تجهیزات جاسوسی می‌کردند.
 
کوره بلاغی با بیان اینکه کافی‌نت‌های استان نباید مجهز به فیلترشکن باشند، گفت: در بازدیدهایی که از کافی‌نت‌ها به عمل می‌آید وجود فیلترشکن از مصادیق جرم به حساب می‌آید.
 
وی خاطرنشان کرد: طبق بازدیدهایی که توسط ماموران پلیس فتا انجام شده، مواردی از تخلفات برخی کافی‌نت‌ها مشاهده شده و به برخی از متصدیان آن‌ها تذکر لازم داده و از برخی نیز تعهد گرفته شده است.
 
کوره‌بلاغی خاطرنشان کرد: عمده تخلفاتی که مشاهده شد شامل نبودن دفتر ثبت مشخصات کاربران در کافی‌نت‌ها، نگهداری عکس‌های شخصی و مدارک اسکن شده مراجعان و محتوای خصوصی گوشی تلفن همراه مشتریان، نصب نبودن دوربین مداربسته، فروش مقالات آماده اینترنتی و یا کپی شده از مشتریان قبلی، استفاده از نرم‌افزارهای غیرمجاز و فاقد مجوزهای لازم از اداره‌کل ارشاد اسلامی بودند.
 
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: ماموران علاوه بر اخذ تعهد از متصدیان متخلف این کافی‌نت‌ها به متصدیانی که تاکنون به اخذ مجوزهای لازم از اتحادیه‌های مربوطه اقدام نکرده‌اند تذکر دادند و آنان را ملزم به اخذ مجوز در اسرع وقت کردند.
 
کوره بلاغی اظهار داشت: ارتباط‌هایی که در فضای مجازی بین افراد برقرار می‌شود غالباً به دلیل کلاهبرداری یا سوء استفاده از افراد بوده و عاقبت خوشی را به دنبال ندارد، لذا کاربران باید هشیار باشند که به افرادی که در این فضا با آنها آشنا می‌شوند اطمینان نکرده و اطلاعات خود را به سهولت در اختیار آنان نگذارند.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ