۱۱ ماده غذایی برای تقویت حافظه

۷فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز :  اسفناج به سبب برخورداری از بافت های گیاهی از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از افکار ؛ تحقیقات نشان می دهد زنانی که از اسفناج و سبزی های سبز دیگر استفاده می کنند، پیر شدن سلول هایشان را به تاخیر می اندازند.

اسفناج به سبب آنزیم های موجود در برگ هایش سبب تقویت هوش و حافظه می گردد. اسفناج از ماده دارویی به نام فولیک اسید برخوردار است که برای تقویت حافظه موثر است. اسفناج همچنین برای مبتلایان به بیماری قلبی بسیار مفید وحاوی مواد آنتی اکسیدان نیز است.

قهوه از موادی مانند آنتی اکسیدان ها، آمینواسید، ویتامین و مینرال برخوردار است به ویژه اگر دانه های قهوه را دم کنید و بخورید برای تقویت حافظه بسیار مفید است. قهوه همچنین ضد آلزایمر است و با مصرف مداوم آن دچار آلزایمر نخواهید شد.

غلاتی مانند سویا، لوبیا، نخود فرنگی و عدس از روغن بسیار مفیدی برخوردارند که برای تقویت حافظه مفید و لازم است.

میوه و سبزیجات نیز دارای آنتی اکسیدان های بسیار مفیدی برای بدن می باشند و خوردن آنها سبب تقویت حافظه می گردد . علاوه براین تخم مرغ نیزبرای تقویت حافظه بسیار مفید است به ویژه مصرف تخم مرغ در دوران بارداری سبب افزایش هوش کودک می گردد.

یک ظرف ماست دارای امگا ۳ و دی.اچ.ای نیز برای تقویت حافظه بسیار مفید است.

انبه نیز از میوه هایی است که خوردن آن سبب تقویت حافظه می گردد . این میوه دارای بافت های چربی است اما خوردن آن سبب می گردد که گردش خون تسریع شود. هنگامی که گردش خون سریع تر شود سبب می گردد خون بیشتری به مغز برسد .

محققان استرالیایی به تازگی دریافته اند موادی مانند کربوهیدرات هایی که به وفور در سیب زمینی یافت می گردد، سبب تقویت حافظه می گردد.

ماهی نیز یکی دیگر از مواد غذایی است که سبب تقویت و رشد سریع تر سلول های مغز و در نتیجه سبب تقویت حافظه می گردد. ماهی برای عارضه قلبی نیز مفید است.

شکلات نیز یکی دیگر از موادی است که سبب تقویت حافظه می گردد. البته بهتر است شکلات هایی را مصرف کنید که یا تلخ می باشند و یا حاوی شیر باشند.

محققان معتقدند، غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان ها و روغن زیتون حافظه را تقویت می کند.

همچنین محققان اخطار دادند که مصرف مواد غذایی دارای چربی و قند فراوان نظیر چیپس و نوشابه های گازدار بهره هوشی کودکان ˈIQˈ را کاهش می دهد.

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *