انتقال پیاز “زعفران”، راهی برای گسترش کشت این محصول

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

شامرادی گفت: با رسیدگی مسئولین جهاد، می‌توان از قاچاق زعفران جلوگیری کرد و برای گسترش کشت این محصول ، گیاه را به سایر شهرها انتقال داد.

رضا شامرادی کارشناس محصولات گلخانه‌ای و زعفران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، بیان کرد: دوعلت افت محصول زعفران یکی عدم انتقال به سایر شهرها و مسئله بعد عدم فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از قاچاق پیاز و کلاله زعفران بوده است.
 
وی در ادامه افزود: در شهرهای خراسان،‌قائنات و تربیت حیدریه،‌ پیاز و کلاله زعفران به افغانستان قاچاق می‌شود و بر همین اساس بیشتر مزارع آن زیرکشت زعفران را به دبی و از آنجا به استرالیا می‌برند، این امر باعث کاهش کشت و برداشت در ایران می‌شود و بیشترین سود نسیب دلالان می‌شود.
 
شامرادی اظهار داشت: مسئولین جهاد باید به قاچاق این طلای سرخ رسیدگی کنند، تا به جای انتقال به سایر کشورها به شهرهای مجاور منتقل و کشت و برداشت شود چرا که این گیاه در برابر عامل هوا بسیار مقاوم بوده و در سخت‌ترین دما قابلیت رشد دارد.
 
این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با ارائه جلسات در بخش‌های خدمات کشاورزی، فرمانداری و بخشداریها و یا ارائه بخش‌نامه اجباری به کشاورزان می‌توان گام بزرگی در حفظ تولیدات انبوه این محصول، فرهنگ‌سازی برای عدم قاچاق و اشتغال‌زایی برداشت.
انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طرح آزادسازی “سهام عدالت” بلامانع است

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

شورای عالی بورس، طرح آزادسازی سهام عدالت، در قالب راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) را در صورت تأئید سایر مراجع ذیربط، بلامانع دانست.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شورای عالی بورس در این جلسه مقرر کرد شرکت فرابورس ایران در همکاری با بانک مسکن، راهکارهای لازم برای ایجاد تعادل در بازار اوراق تسهیلات مسکن را اجرایی کند.

با تصویب شورای عالی بورس، ضوابط بهره مندی شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه از سقف معافیت مالیاتی، تسهیل شد.
 
در جلسه  شورای عالی بورس به ریاست وزیر اقتصاد مقرر شد در مواردی که نماد شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه، به دلیل ابهام های اساسی خارج از حیطه اختیار و عملکرد شرکت، متوقف می شود، ضریب شناوری شرکت صرفا براساس روزهای معاملاتی نماد شرکت محاسبه خواهد شد.

با این مصوبه، ضمن افزایش ضریب شناوری شرکت ها، تعداد بیشتری از شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه، مشمول بهره مندی از سقف معافیت مالیاتی خواهند شد.

در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس، ضمن ارائه گزارش تفصیلی در باره نقش بازار سرمایه در تأمین مالی و خروج از رکود اقتصادی، نقشه راه بازار سرمایه در این خصوص به تأئید شورا رسید.

تصویب دستورالعمل تشکیل کمیسیون تخصصی شورای عالی بورس، از دیگر تصمیم های شورای عالی بورس بود.

در ابتدای جلسه نیز گزارشی در باره شرایط کلی بازار سرمایه و اقدامات بهبود شرایط بازار ارائه شد.

انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

“بتن‌های سبک” با وجود گرانی صرفه اقتصادی بیشتری دارند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رییس‌قاسمی گفت: بتن‌های سبک علی رغم اینکه نسبت به بتن‌های دیگر گرانتر هستند ولی به خاطر کاهش مصرف بتن توجیه اقتصادی بیشتری دارند.

امیرمازیار رییس‌قاسمی، کارشناس ارشد بخش بتن مرکز تحقیقات و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران در خصوص مزیت‌های بکارگیری بتن‌های سبک گفت: مهم‌ترین مزیت بتن‌های سبک همان کاهش وزن آن است که عامل برتری آن در قیاس با بتن‌های دیگر است.

وی گفت: این بتن‌ها چون سبک هستند وزن مرده ساختمان را کاهش می‌دهند و می‌تواند خسارت‌های ناشی از زلزله را کاهش دهد؛ البته این موضوع بستگی به این دارد که این بتن‌ها در چه المانی بکار گرفته می‌شوند.

رئیس‌قاسمی افزود: بتن‌های سبک بسته به اینکه در چه المانی بکار می روند مقاومتشان به همان اندازه متغیر است و کاهش وزن آن‌ها نیز فرق می کند.

وی درباره کاربرد بتن های سبک گفت: بتن‌های سبک به خاطر سبک‌وزن بودن آن‌ علاوه بر ساختمان‌ها در سازه های دیگر مثل پل‌ها استفاده می‌شود که به کمک آن می‌توانند ابعاد و قطعات پل را خیلی کوچکتر کنند.

وی افزود: علاوه بر این موارد در پایه پل های نفتی دریای شمال انگلیس از این بتن استفاده می شود.

وی تصریح کرد: این بتن‌ها علی‌رغم اینکه نسبت به بتن های دیگر گرانتر هستند ولی به‌خاطر اینکه مصرف بتن را کاهش می دهند و در طراحی‌ها باعث کوچک شدن ابعاد می‌شوند، صرفه اقتصادی بسیاری برای کاربران خواهند داشت.

انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک صنعتی سازی، به توسعه “بتن‌”های الیافی

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مهتدی گفت: بتن‌های الیافی بخاطر مقاومت‌های دینامیکی و ضربه‌ای که دارند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و به خاطر سریع‌الاجرا بودن سازگاری بسیاری مناسبی با محیط دارند.

وحید‌رضا مهتدی معاون فنی کلینیک بتن ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران درباره کاربرد بتن‌های الیافی و کیفیت آن گفت: کاربرد بتن‌های الیافی در دنیا سابقه طولانی ندارد ولی این بتن‌ها جایگزین‌های خوبی برای روش‌های قدیمی چون انعطاف‌پذیری خوبی دارند و هم  به خاطر سریع‌الاجرا بودن سازگاری بسیاری مناسبی با محیط دارند علاوه بر این مقاومت آن‌ها در برابر یخ‌زدگی و سایش بسیار بالا می‌باشد.

وی ادامه داد: این بتن‌ها بخاطر مقاومت‌های دینامیکی و ضربه‌ای که دارند گاهی موارد از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند البته یک نکته فنی در زمینه وجود دارد و اینکه زمانی که عمل هیدراتسیون در بتن انجام می‌شود چون عمل حرارت زایی است لازم است در جاهایی که فشار دینامیکی بالاتری را متصور هستیم از آرماتورهای حرارتی استفاده کنیم.

مهتدی افزود: البته در جاهایی که ترافیک کاربردی و تنوع باربری وجود ندارد می‌توان از بتن‌های الیافی استفاده کرد و چون این بتن‌ها در قیاس با بتن‌های فولادی ارزان ضعیف‌تر است و برای مصرف‌کننده توجیه اقتصادی بهتر خواهد داشت.

معاون فنی کلینیک بتن ایران درباره توسعه و پیشرفت کاربرد این بتن در ایران گفت: مسلما هر چه به سمت صنعتی‌سازی برویم و از روش‌های سنتی جدا شویم می‌توانیم صنایع و تکنولوژی‌های آن را نیز وارد کنیم.

وی ادامه داد: همان‌گونه که وارد فاز صنایع پیچ و مهره‌ای در سازه‌ها شدیم به همان نسبت بتن‌های الیافی را می‌توان جایگزین بتن‌های سنگین و پر حجم کرد.

وی خاطر نشان کرد: معمولا استفاده از این‌ها در مباحث نهم و ۲۸ مقررات ملی ساختمان مهم شده و عایق بودن سازه‌ در برابر صدا و سرعت اجرا که کمترین آلودگی را برای محیط ایجاد کند ضروری است.

وی درباره کاربرد این صنعت در ایران گفت: این روش در برخی شهرها پیشرفت زیادی داشته و علاوه بر تهران که ترکیبی از تمامی کاربردها است در بسیاری از مناطق صفر مرزی نیز با حضور شرکت‌های ساختمانی که به صورت مجموعه‌ای کار می‌کنند مثل طرح مسکن مهر کاربرد بسیار داشته است.

وی درباره معایب و مشکلات بکارگیری این نوع بتن گفت: یکی از نکات حائز اهمیت درباره بکارگیری آن این است همانطور که سرعت ساخت بالا رفته و تکنولوژی همه به دنبال آن آمد همزمان معایبی نیز به دنبال داشته و چون ما تجربه برخورد با این تکنولوژی را نداریم نظارت و حسن انجام آن نیز باید همراه تکنولوژی وارد شود و علاوه بر مدرن شدن با روش اجرا و تکنیک‌های آن نیز آشنا شویم و برای این کار لازم است تا مهندسین ما در این زمینه آموزش‌های لازم را دریافت کنند تا نگاه تخصصی‌تری نسبت به آن پیدا کنیم.

انتهای پیام /

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فروش لیزینگی محصولات “تویوتا” با گارانتی ایرتویا

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

[unable to retrieve full-text content]

لیزینگ ملت فروش محصولات تویوتا را با اقساط ۳۶ ماهه آغاز کرد.

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روستاها مآمن امن” اقتصاد مقاومتی” است

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

با پیروی از اصول اقتصاد مقاومتی در راستای توسعه اقتصادی روستاها می توان به اقتصاد پایدار روستاها در آینده امیدوار بود .

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران اقتصاد روستایی اقتصادی است که مسائل روستایی را در سطح روستا مطرح می کند . این سطح از اقتصاد به کلیه فعالیتهای فردی و اجتماعی که در محیط روستا به منظور گذران زندگی و تآمین رفاه مادی روستاییان به وقوع می پیوندد.

اقتصاد روستایی با اقتصاد کشاورزی وابستگی متقابل دارد و در کل خود جزئی از اقتصاد ملی است . هرگونه تغییر در اقتصاد ملی تغییر در اقتصاد روستایی را سبب می شود .

*اقتصاد روستایی اقتصاد کشاورزی نیست

 

اقتصاد روستایی با اقتصاد کشاورزی متفاوت است زیرا اقتصاد روستایی با مسائل فرد فرد روستاییان سروکار دارد اما اقتصاد کشاورزی به مشکلات یک کشور یا یک واحد کشاورزی به صورت کلی رسیدگی می کند . بنابراین ، فعالیتهای اقتصادی در روستاها به بخش کشاورزی منحصر نیست و اقتصاد روستایی در بر گیرنده یک سلسله فعالیتهای اقتصادی به صورت افقی است که مجموعه فعالیت های کشاورزی و غیر کشاورزی را در بر می گیرد .

در مجموع می توان گفت اقتصاد روستایی مفهومی بسیار وسیع تر از اقتصاد کشاورزی دارد و تمام مبانی اقتصاد روستایی اعم از زراعی و غیر زراعی را شامل است .

 *اقتصاد روستایی علم است نه سنت

 

می توان گفت اقتصاد روستایی علمی است که از عوامل مختلف طبیعی ، اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی ، مالی ، تجاری و صنعتی موثر در یک واحد کشاورزی – روستایی بحث کرده و راه و روش اداره روشهای استفاده و رفع نیازهای کشاورزی را با ذکر نواقص و مشکلات بیان می کند . با یک بررسی می توان دریافت اصول این علم می تواند جایگزین روشهای سنتی مخرب شود .

 *چرا اقتصاد روستایی مهم است ؟

کلید امنیت غذایی یک کشور بر عهده جامعه روستایی است . اهمیت اقتصاد روستایی به دلیل نیروی کار در روستاها است که این نیرو فقط در بخش کشاورزی نیست بلکه بازه خدمات پس از تولید را هم شامل می شود . در صورت توجه به این سطح از اقتصاد کاهش میزان واردات را شاهد خواهیم بود .

 * راهکارهای تقویت اقتصاد روستایی

 

بومی سازی ، اصلاحات مدیرتی ، رفع موانع ساختاری و قانونی و از همه مهم تر کمک از بخشهای دیگر اقتصاد به ویژه تعاونی و بخش خصوصی از جمله اقداماتی است که توجه به آن سبب تقویت اقتصاد روستایی می شود .

 * اقتصاد روستایی در ایران

 

آمارهای رو به افزایش مهاجرت از روستا به شهر به دلیل نبود فرصت شغلی و  ساختار سنی جامعه روستایی ایران از جمله عوامل موجود در اقتصاد روستایی ایران است که برای اصلاح این ساختار باید روشهای نوین جایگزین روشهای سنتی شود .
 
اقتصاد روستایی با مردم روستا تعریف می شود . این سطح از اقتصاد به منابع محیطی وابسته و اقتصادی مردمی است که این مهم همان پیروی از سیاستهای اقتصاد مقاومتی است . پس با پیروی از اصول اقتصاد مقاومتی در راستای توسعه اقتصادی روستاها می توان به اقتصاد پایدار روستاها در آینده امیدوار بود .

گزارش از : حمیده آقامیری
انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تحقق “استقلال اقتصادی” در سایه سیاستهای” اقتصاد مقاومتی”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

استفاده از ظرفیتهای اقتصاد مقاومتی بهترین الگو برای استقلال اقتصادی است چرا که این اقتصاد با خود مردم اداره می شود و حفظ منابع هم برای مردم مهم است .

فاطمه آقامیری ، کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت : استقلال اقتصادی، اقتصادی است که تحولات آن به تصمیم گیری عوامل خارجی وابسته نیست .

وی ادامه داد : در این سطح از اقتصاد ، اتخاذ سیاستهای اقتصادی بدون هیچ تآثیر مهمی از عوامل خارج انجام می شود .

این کارشناس با بیان اینکه لازمه رسیدن به استقلال اقتصادی پایداری اقتصادی است گفت : پایداری اقتصادی زمانی حادث می شود که در توسعه اقتصادی  منابع محیطی بومی در رآس قرار داشته باشد با این وجود از منابع خارجی خبری نیست و ظرفیت تولید داخل ارتقا می یابد .

آقامیری تآکید کرد : این هماهنگی نیازمند نوعی نگاه تئوریک است تا با چهارچوبی درست بتوان به سطح استقلال در اقتصاد رسید .

وی اقتصاد مقاومتی را بهترین راه رسیدن به استقلال اقتصادی دانست و تصریح کرد : استفاده از ظرفیتهای اقتصاد مقاومتی بهترین الگو برای استقلال اقتصادی است چرا که این اقتصاد با خود مردم اداره می شود و حفظ منابع هم برای مردم مهم است .

وی اضافه کرد : در صورتی به استقلال اقتصادی می رسیم که افزایش صادرات با کاهش میزان واردات همراه باشد که این مهم فقط با اعتماد به تولید داخل محقق می شود .

آقامیری در پایان گفت : کشور در صورتی به استقلال اقتصادی می رسد که برنامه ریزی صحیح برای تقویت تولید داخل و ایجاد اشتغال داشته باشد .
 
انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اصلاحات دولت “ایتالیا” بر زندگی بازنشستگان تاثیر منفی گذاشته است

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بازنشستگان ایتالیایی علیه اصلاحات در نظام بازنشستگی کشورشان تظاهرات کردند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پرس تی وی، بازنشستگان ایتالیایی معتقدند اصلاحاتی که دولت وقت “ماریو مونتی” در سال ۲۰۱۱ در نظام بازنشستگی اجرا کرد، تاثیری منفی بر زندگی بازنشستگان داشته است.

 طبق این اصلاحات تا کنون بیش از ۳۹۰ هزار نفر از کسانی که قرار بوده است بازنشسته شوند از حقوق بازنشستگی محروم شده‌اند.

“دانیلا مارتلا” از اعضای کمیته بازنشستگان رم گفت: تا اکنون مشکل ۱۶۰ هزار نفر در این خصوص حل شده است و در مسئله بازنشستگی آنها بر اساس قانون اصلاح شده ، تجدید نظر شده است.

 اما هنوز صدها هزار نفر دیگر این مشکل را دارند. هم اکنون دست کم ۱۷۰ هزار بازنشسته هستند که نه درآمدی دارند و نه حقوق بازنشستگی می‌گیرند.

یک تظاهرکننده دیگر گفت: از زمانی که اصلاحات بازنشستگی در سال ۲۰۱۱ انجام شد، در شرایط بدی زندگی می‌کنم و نمی‌دانم چگونه از این وضع نجات پیدا کنم.

انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

“دریاچه اُوان” با تماشائی ترین مسیر+تصاویر

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مسیر قزوین و الموت که مسیری تماشائی و پر از دشت های سرسبز و البته کوهستانی است که در نهایت به دریاچه اُوان می رسید.

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاهش قیمت “فیش‌های حج” در بازار آزاد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رئیس سازمان حج و زیارت از تشکیل کمیته نظارت بر نقل و انتقالات فیش‌های حج و عمره خبر داد و گفت: متقاضیان برای خرید و فروش فیش‌های خود به کارگزاری‌های مجاز سازمان حج مراجعه کنند.

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، سعید اوحدی درمورد نقل و انتقال فیش‌های عمره و حج تمتع گفت: در گذشته خرید و فروش فیش‌های حج تمتع آزاد بود اما عمره با موانعی مواجه بود که از سال گذشته نیز این نقل و انتقال آزاد شد.

او اظهار کرد: نقل و انتقال عمره همچنان آزاد است به طوری که امتیاز فیش‌ها با افزایش عرضه و تقاضا به ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

اوحدی تاکید کرد: افزایش عرضه و تقاضای مناسب باعث شد که قیمت فیش‌های عمره در بازار آزاد کاهش پیدا کند به طوری که به ۸۰۰ هزار تومان رسیده است یعنی هر فردی که قصد سفر به عمره دارد می‌تواند با پرداخت این مبلغ فیش را دریافت که البته در هنگام سفر باید هزینه کاروان و مبلغی که مابقی افراد می‌پردازند را پرداخت کند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: درحال حاضر قیمت دولتی اعزام به حج تمتع هفت میلیون و ۷۰۰ تا ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که بر اساس کیفیت هتل و پرواز این مبلغ متفاوت است اما در بازار آزاد و برای خرید آزاد فیش هنوز قیمت قطعی برای سال‌جاری را در دست نداریم اما در مجموع قیمت‌ها در خرید و فروش آزاد کاهش پیدا کرده است.

به گفته اوحدی، افرادی که قصد واگذاری و خرید فیش‌های حج و عمره خود را دارند باید از طریق کارگزاری‌های مجاز سازمان حج و زیارت اقدام کنند و ما یک تیم کارشناسی را برای انجام اقدامات لازم برای نقل و انتقالات و نظارت بر آنها در سازمان حج و زیارت تشکیل داده‌ایم.

او تاکید کرد: بر این اساس هر فردی که قصد نقل و انتقال فیش خود را دارد باید حتما با نظارت سازمان حج و زیارت و کارگزاری‌های مجاز این کار را انجام دهد.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: در تمتع سال جاری حدود ۶۱ هزار زائر به سرزمین وحی اعزام می‌شوند و اولویت اعزام نیز درباره افرادی است که تا تاریخ ۲۰ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ نسبت به ثبت نام و سپرده گذاری خود اقدام کرده‌اند.

او تاکید کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در نوبت حج تمتع و ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نیز در صف انتظار عمره مفرده هستند و براین اساس اعزام تمامی متقاضیان پشت نوبت تمتع ۱۸ سال زمان می‌برد.

اوحدی گفت: در عمره سال جاری نیز بیش از ۸۰۰ هزار نفر به عمره اعزام شدند و به‌طور حتم طی چند سال آینده به هیچ وجه ثبت نام جدیدی برای عمره و تمتع نخواهیم داشت.  

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت پیش از این گفته بود: این سازمان با حدود چهارهزار میلیارد تومان گردش مالی یکی از ستون‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود. 

انتهای پیام/

منبع:مهر

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای جلوگیری از گرمازدگی “سیب” بخورید

گردآوری توسط گروه سلامت ممتاز نیوز

برای جلوگیری از گرمازدگی "سیب" بخورید

سیب میوه بسیار خوبی است و علاوه بر اینکه حاوی فیبر است، خاصیت جذب آب بالایی دارد، همچنین مصرف انواع سبزی، ماست در غذا و استفاده از سالاد به همراه غذا، کمک زیادی به حفظ آب بدن می‌کند.
یکی از مشکلاتی که با شروع فصل گرم سال شایع می‌شود، نوع تغذیه و مصرف مواد غذایی است که مانع گرمازدگی شده و آب بدن فرد را نگه دارد.
دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ، گفت: مشکل شایعی که در فصل گرما برای مردم ایجاد می‌شود، تعریق زیاد و از دست دادن آب بدن است و علاوه بر اینکه بدن را دچار کم‌آبی می‌کند، توان و انرژی افراد برای انجام فعالیتهای روزانه را کاهش می‌دهد. مصرف برخی از مواد غذایی موجب عطش می‌شود که شامل غذاهای حاوی نمک سدیم و چربی بالاست.
وی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین مواد غذایی نان است که سدیم و نمک بالایی داشته و عطش را زیاد می‌کند، بهترین غذاها، مواد غذایی حاوی فیبر بالا هستند، فیبرها با ذخیره آب و آزاد کردن تدریجی آب در روده بزرگ احساس تشنگی را در فرد کاهش می‌دهند و ضمن حفظ آب بدن، طراوت و شادابی به همراه دارند.
این متخصص تغذیه گفت: سیب میوه بسیار خوبی است که مصرف روزانه آن ضمن اینکه حاوی فیبر است، خاصیت جذب آب بالایی دارد، همچنین مصرف انواع سبزی، ماست در غذا و استفاده از سالاد به همراه غذا، کمک زیادی به حفظ آب بدن می‌کند.
ضمن اینکه مصرف انواع میوه بعد از غذا بسیار مطلوب است و برای حفظ آب بدن و جلوگیری از گرمازدگی توصیه می‌شود.

سیب میوه بسیار خوبی است و علاوه بر اینکه حاوی فیبر است، خاصیت جذب آب بالایی دارد، همچنین مصرف انواع سبزی، ماست در غذا و استفاده از سالاد به همراه غذا، کمک زیادی به حفظ آب بدن می‌کند.
یکی از مشکلاتی که با شروع فصل گرم سال شایع می‌شود، نوع تغذیه و مصرف مواد غذایی است که مانع گرمازدگی شده و آب بدن فرد را نگه دارد.
دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ، گفت: مشکل شایعی که در فصل گرما برای مردم ایجاد می‌شود، تعریق زیاد و از دست دادن آب بدن است و علاوه بر اینکه بدن را دچار کم‌آبی می‌کند، توان و انرژی افراد برای انجام فعالیتهای روزانه را کاهش می‌دهد. مصرف برخی از مواد غذایی موجب عطش می‌شود که شامل غذاهای حاوی نمک سدیم و چربی بالاست.
وی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین مواد غذایی نان است که سدیم و نمک بالایی داشته و عطش را زیاد می‌کند، بهترین غذاها، مواد غذایی حاوی فیبر بالا هستند، فیبرها با ذخیره آب و آزاد کردن تدریجی آب در روده بزرگ احساس تشنگی را در فرد کاهش می‌دهند و ضمن حفظ آب بدن، طراوت و شادابی به همراه دارند.
این متخصص تغذیه گفت: سیب میوه بسیار خوبی است که مصرف روزانه آن ضمن اینکه حاوی فیبر است، خاصیت جذب آب بالایی دارد، همچنین مصرف انواع سبزی، ماست در غذا و استفاده از سالاد به همراه غذا، کمک زیادی به حفظ آب بدن می‌کند.
ضمن اینکه مصرف انواع میوه بعد از غذا بسیار مطلوب است و برای حفظ آب بدن و جلوگیری از گرمازدگی توصیه می‌شود.

— .

HyperClubz
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

زیر مجموعه “گروه صنعتی گلرنگ” استخدام می کند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

یک شرکت معتبر تولیدی، پیشرو در صنعت غذایی کشور (زیر مجموعه گروه صنعتی گلرنگ)، در نظر دارد

برای توسعه سرمایه های انسانی مورد نیاز خود از متخصصین محترم در زمینه های زیر دعوت به همکاری نماید :

ردیف

تخصص مورد تقاضا

تعداد

تحصیلات مورد نیاز

تجربه کاری

محل خدمت

توضیحات

۱

مدیر مارکتینگ

۱

فوق لیسانس مدیریت بازاریابی – MBA

حداقل ۵ سال سابقه مدیریتی ترجیحا در صنایع غذایی

تهران

۲

مدیر زنجیره تامین

۱

فوق لیسانس صنایع – صنایع غذایی

حداقل ۵ سال سابقه مدیریتی ترجیحا در صنایع غذایی

تهران

آقا

۳

مدیر منابع انسانی

۱

فوق لیسانس مدیریت – صنایع یا سایر رشته های مرتبط

حداقل ۵ سال تجربه مدیریتی

تهران

آقا

۴

رئیس مالی

۱

حداقل لیسانس حسابداری

حداقل ۳ سال تجربه مرتبط

تهران

آقا

متقاضیان محترم می توانند رزومه کاری  خود را با ذکر ردیف شغلی مورد تقاضا به آدرس ایمیل info@oilaoil.com  ارسال نمایند.

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

“تعاونی های مسکن” نیازمند نگاه تخصصی

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

باید در تعاونی های مسکن از نگاه کارشناسان این حوزه بهره بگیریم تا با نگاهی تخصصی مساکنی استاندارد به مردم تحویل دهیم .

ابوالقاسم رحمانی کارشناس عمران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با اشاره به نقش تآثیر گذار بخش تعاون در مسکن گفت : از آنجا که هدف اصلی تآسیس تعاونی های مسکن کمک به اقشار ضعیف جامعه است فعالیت تعاونی های مسکن در چهارچوب قانون می تواند سبب کاهش فشار بر این قشر شود .

وی ادامه داد :تاسیس تعاونی های مسکن باید در چهارچوب دستورالعملی باشد که مجمع برای هر تعاونی مسکن تعریف کرده باشد تا در این راستا دست سودجویان از این بازار کوتاه شود .

این کارشناس حوزه عمران و مسکن با بیان اینکه هر تعاونی مسکن بر مبنای هدفی خاص تعریف می شود گفت : هدف از  تآسیس تعاونی مسکن باید به درستی تعریف شود برای مثال چه مصالحی به کار رود ویا چند نفر از این رهگذر صاحب خانه می شوند .

رحمانی تآکید کرد : تنها به هدفگذاری دقیق است که می توان برای قیمت خانه ها در تعاونی مسکن تسهیلات و نوع واگذاری تصمیم گیری دقیق کرد .

وی اضافه کرد : بررسی تآمین منابع تعاونی ها باید به صورت مرتب توسط اعضا صورت گیرد تا بحران مالی در تعاونی ایجاد نشود .

 * تعاونی مسکن نیازمند نگاه تخصصی است

رحمانی با اشاره به اینکه توسعه تعاونی های مسکن در گرو رهایی از نگاه سنتی است گفت : باید در تعاونی های مسکن از نگاه کارشناسان این حوزه بهره بگیریم تا با نگاهی تخصصی مساکنی استاندارد به مردم تحویل دهیم .

وی خاطرنشان کرد : همکاری وزارت مسکن و وزارت تعاون در راستای ساماندهی تعاونی های مسکن الزامی است تا بتوان مدیریت درست مسکن را در جهت خانه داری مردم به کار گرفت .

انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاهش تولید “نفت لیبی” میلیاردها دلار به اقتصاد این کشور زیان وارد کرده است”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

کاهش تولید نفت در لیبی اقتصاد نفتی این کشور را فلج کرده و دولت این کشور ناچار به حذف یارانه حامل‌های انرژی و مواد غذایی است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، از ماه ژوئیه پارسال تولید نفت لیبی به علت موج اعتراضات و اعتصاب‌ها در چاه‌های نفت و بنادر این کشور به شدت در مسیر کاهش قرار گرفت.

تولید نفت لیبی از آن زمان تاکنون از یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز به حدود ۲۵۰ هزار بشکه رسید.

این مسئله تاثیری منفی بر بودجه این کشور داشته است و حدود ۳۰میلیارد دلار به اقتصاد لیبی زیان وارد کرده است.

کنگره ملی عمومی لیبی که در واقع مجلس این کشور است با تاخیری شش ماهه که ناشی از اوضاع نابسامان این کشور است بودجه سالیانه را با رقم ۴۶ میلیارد دلار تصویب کرده است.

این در حالی است که بانک مرکزی لیبی هشدار داده است اگر سطح تولید نفت این کشور به حالت گذشته بازنگردد بودجه این کشور با کسری ۲۵ میلیارد دلاری مواجه خواهد شد.

براین اساس دولت لیبی در نظر دارد یارانه مواد غذائی و حامل‌های انرژی در این کشور را لغو کند. این یارانه‌ها امسال ۲۲ درصد افزایش یافته بود و خزانه کشور باید ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در این حوزه هزینه می‌کرد.

دولت لیبی نیمی از بودجه خود را صرف پرداخت یارانه می‌کند تا از فشار ناشی از گرانی‌ها بر مردم این کشور بکاهد.

انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معروف ترین بازار های “گیلان”+تصاویر

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بازارهای گیلان نمایشگاهی متنوع از تولیدات بومی هستند .

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دولت “انگلیس” میلیون‌ها نفر را از کار بیکار می‌کند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

یک گزارش منتشر شده از طرح دولت انگلیس برای اخراج یک میلیون تن از کارکنان و کارمندان دولت این کشور پرده برداشته است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پرس تی وی، این گزارشی که توسط تلگراف منتشر شد، نشان داد وزرای انگلیسی در حال اتخاذ تدابیر سخت گیرانه‌ای هستند که در ادامه سال جاری توسط “جورج اوزبورن”، وزیر خزانه داری انگلیس اعلام خواهند شد. این تدابیر شامل کاهش دست‌کم یک میلیون کارگر بخش عمومی از لیست پرداختی دولت تا پایان سال ۲۰۱۹ است.

بنا بر این گزارش کاهش این مشاغل همانند اخراج یک کارمند دولتی در هر چهار دقیقه به صورت روزانه تا پنج سال آینده است.

علاوه بر این، طرح‌های خصوصی سازی گسترده‌ای نیز وجود دارند که دفاتر دولتی را به دفاتر خدمات عمومی تبدیل می‌کنند.

این در حالی روی می‌دهد که داده‌های اخیر حاکی از افزایش بدهی دولت انگلیس تا ۱۳میلیارد پوند در ماه گذشته است که از پیش بینی‌های بازار بسیار فراتر بوده و نسبت به سال گذشته ۴میلیارد و ۶۰۰میلیون پوند بالاتر است.

اوزبورن گفت: انتظار می‌رود دولت انگلیس کسری بودجه خود را تا پایان این دهه از بین ببرد و به سیاست‌های رفع کسری بودجه‌ی دولت ائتلافی ادامه می‌دهد.

دولت کنونی انگلیس که در سال ۲۰۱۰ قدرت را در دست گرفت برای رفع بدهی فزاینده خود و بهبود رشد آهسته (اقتصادی) اتخاذ تدابیر ریاضتی را در دستور کار خود قرار داد ولی اتخاذ این سیاست‌ها تظاهرات عمومی در سال‌های اخیر را در بر داشته است.

انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاهش شاخص اعتماد شرکت ها و موسسات تولیدی “منطقه یورو”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

شاخص اعتماد شرکت ها و موسسات تولیدی در منطقه یورو درماه ژوئن برخلاف همه انتظارات کاهش یافت.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، کاهش شاخص اعتماد و خوشبینی شرکت ها و موسسات تولیدی در منطقه یورو درباره وضع کسب و کار و فعالیت های اقتصادی در بخش های تولیدی،کارخانه ای، خدمات و تجارت در ماه ژوئن قابل پیش بینی بود زیرا شاخص مدیران خریدی که در اوایل هفته گذشته منتشر شد حاکی از آن بود که رشد اقتصادی این حوزه پولی در این ماه کمتر از حد انتظار خواهد بود.

رقم شاخص اعتماد و خوشبینی شرکت ها و موسسات تولیدی درباره وضع کسب و کار و فعالیت های اقتصادی در بخش های تولیدی،کارخانه ای، خدمات و تجارت که در واقع میزان خوشبینی شرکت های مهم در ۱۸ کشور عضو منطقه یورو را درباره اوضاع اقتصادی منطقه محل فعالیت و زندگی شان می سنجد و از این رو،انتشار آن ارقام آن ،پیش درآمدی برای پیش بینی میزان رشد اقتصادی این منطقه در کوتاه مدت خواهد بود، در ماه ژوئن به ۱۰۲ واحد رسید.

حال آنکه رقم این شاخص در ماه مه ۱۰۲٫۶ واحد بود. کارشناسان مسائل مالی و اقتصادی پیش بینی کرده بودند شاخص اعتماد شرکت ها و موسسات تولیدی به امور اقتصادی منطقه یورو دست کم به ۱۰۳ واحد برسد.

انتهای پیام/

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.