۳ شرکت تازه بیمه در راه بازار

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا: معاون بیمه مرکزی از دریافت درخواستی از سوی یک شرکت بیمه خارجی برای فعالیت در ایران خبرداد و گفت: ارائه مجوز به ۳ شرکت بیمه تازه در مجمع بیمه مرکزی مطرح شده است.

رحیم مصدق در گفتگو با مهر در مورد ارائه مجوزهای تازه به درخواست های تاسیس شرکت های بیمه گفت: سه شرکت بیمه تازه مراحل کاری خود را برای اخذ مجوز طی می کنند، به نحویکه مراحل کار آنها در شورایعالی بمیه به اتمام رسیده است، البته ارائه موافقت اصولی برای تاسیس شرکت های بیمه توسط مجمع بیمه مرکزی انجام می گردد.

معاون بیمه مرکزی با اشاره به اینکه درخواست این سه شرکت در شورایعالی بیمه اعلام نظر شده است، زیرا شورایعالی بیمه مرجع بررسی و اعلام نظر است، تصریح کرد: مرجع صدور موافقت اصولی یا عدم موافقت مجمع بیمه مرکزی است که بر این اساس بیمه مرکزی این درخواست ها برای اعلام نظر به رئیس مجمع ( وزیر اقتصاد) ارسال کرده است.

وی شرکت بیمه تجارت، شرکت بیمه دانش و شرکت بیمه خاورمیانه را، سه شرکت مذکور نام برد و در پاسخ به این سئوال که آیا این سه شرکت متعلق به بانکها می باشند، گفت: این شرکت ها سهامداران متعددی دارند، بر اساس مقررات موجود هیچیک از سهامداران نمی توانند بیش از ۲۰ درصد از سهام شرکتی را داشته باشند و ما با رعایت مقررات و سیاست های وزارت اقتصاد، این درخواست ها را در شورایعالی بیمه مطرح کردیم.

مصدق شرکت بیمه خاورمیانه را یک شرکت تخصصی در بیمه های عمر دانست و تاکید کرد: این شرکت ها باید خود را با یکسر مقررات تطبیق دهند که از جمله آنها مقررات مبارزه با جرم پولشویی در صنعت بیمه است و بعضی از آنها در مرحله انطباق با این مقررات می باشند و پس از طی این مراحل سایر اقدامات در مورد آنها انجام خواهد پذیرفت.

معاون بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد درخواست همکاری شرکت های بیمه خارجی و داخلی گفت: درخواستی در این زمینه به بیمه مرکزی ارائه شده است. در قانون برنامه پنجم توسعه ظرفیتی برای انجام چنین کاری ایجاد شده است، یعنی شرکت های بیمه داخلی می توانند با شرکت های بیمه خارجی همکاری نمایند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین امکان ایجاد شعب بیمه های خارجی در ایران وجود دارد. بر این اساس یک تقاضا به صورت اولیه ارائه شده و بیمه مرکزی در مراحل بررسی آن است.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ