۴۲۰ میلیون ریال؛ عواید مالی نمایشنامه‌خوانی برای زلزله‌زدگان

۲۸م آذر ،

برنامه نمایشنامه‌خوانی انجمن بازیگران خانه تئاتر ۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان کمک نقدی برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی جمع‌آوری کند.

به گزارش هنرآنلاین، مریم رحیمی مدیر اجرایی برنامه نمایشنامه‌خوانی انجمن بازیگران خانه تئاتر با هدف حمایت از زلزله زدگان آذربایجان شرقی دربارهٔ عواید به دست آمده از این برنامه گفت: مجموع کمک‌های نقدی مردمی و همچنین فروش کتاب‌های اهدایی نشر قطره برای حمایت از زلزله زدگان در مجموع ۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شده است.

وی افزود: البته تعدادی از کتاب‌های اهدایی نشر قطره باقیمانده که توسط دوستان و همکاران صورت وضعیت شده و قرارست اداره‌کل هنرهای نمایشی نیز این کتاب‌ها را به صورت همت عالی خریداری و در اختیار مراکز استان‌ها قرار دهد. قرار است مبلغ خرید این کتاب‌ها توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی نیز برای حمایت از زلزله‌زدگان اختصاص پیدا کند.

رحیمی دربارهٔ نحوه پرداخت کمک‌های نقدی جمع آوری شده به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی یادآور شد: قرارست جلسه‌ای در خانه تئاتر برگزار شود تا نحوه پرداخت این کمک‌های نقدی به زلزله‌زدگان آذربایجان مشخص شود.

مدیر اجرایی هفت شب نمایشنامه‌خوانی انجمن بازیگران خانه تئاتر دربارهٔ جمع آوری کمک‌های غیر نقدی مردمی گفت: مردم بسیاری متقاضی کمک‌های غیر نقدی بودند و پوشاک و وسایل بسیاری را با خود آورده بودند ولی ما امکان تحویل و ارسال آن وسایل به استان آذربایجان شرقی را نداشتیم. امیدواریم در فرصت و امکانی دیگر این کمک‌ها نیز جمع آوری و ارسال شوند.

این هنرمند تئاتر برگزاری این برنامه نمایشنامه‌خوانی را با حواشی فرهنگی و هنری قابل توجهی همراه دانست و گفت: ما در این برنامه با اتفاقات خوبی مواجه شدیم. اولین اتفاق آشنایی مردمی که پیش از این با تئاتر همراه نبودند با این هنر بود. خرید کتاب با هدف کمک به زلزله زدگان اتفاقی قابل توجه در خصوص نشر فرهنگ کتابخوانی بود و اتفاق مهم دیگر این بود که ما ایرانی‌ها با فرهنگ “بنی آدم اعضای یکدیگرند” بزرگ شده‌ایم و این را به عینه در این هفت شب شاهد بودیم.

انتهای پیام/۵۲/۵۳

 


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ