آخرین وضعیت دانش‌آموزان سانحه‌دیده شین‌آباد در آستانه بازگشایی مدارس

آذر ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، پانزدهم آذرماه سال قبل  بر اثر آتش‌سوزی در یک مدرسه ابتدایی در حوالی شهر شین‌آباد در استان آذربایجان‌غربی ۲۹ دانش‌‌آموز دختر دچار سوختگی شدید شدند.
 
پس از گذشت حدود هفت ماه از این اتفاق تلخ و در  ستانه بازگشایی مدارس،  آخرین وضعیت این دانش‌آموزان را از نماینده پیرانشهر و سردشت پیگیری کردیم.

 
رسول خضری در این خصوص به باشگاه خبرنگاران گفت: از مجموع ۲۹ دانش‌آموز مدرسه ابتدایی شین آباد متأسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: از مجموع ۲۷ نفر باقی مانده ۱۵ نفر دیگر دیه نقدی و بیمه عمر دریافت کرده و رسیدگی به وضعیت آنها به اتمام رسیده است.

خضری اظهار داشت: البته با پیگری‌های صورت گرفته دیه دانش‌آوزان سانح‌دیده درودزن نیز پس از گذشت ۷سال پرداخت شد.

وی تصریح کرد: ۱۲ دانش آموز باقی مانده تحت درمان قرار گرفته و همچنان این روند ادامه دارد.

نماینده پیرانشهر و سردشت تأکید کرد: از اول مهرماه عمل جراحی صورت این دانش آموزان دختر آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: براساس پروتکلی که توسط معاون اول رئیس جمهور دهم به امضا رسید قرار است این دانش‌آموزان پس از اخذ دیپلم و در سن قانونی استخدام شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تأکید کرد: همچنین درصدد هستیم که از دولت یازدهم نیز امتیازاتی برای این دانش‌آموزان کسب کنیم.

وی افزود: اخذ مستمری برای این دانش آموزان از موضوعاتی است که در حال پیگیری هستیم، همچنین بیمه ایران قول داده تا بیمه عمر این دانش‌آموزان را که مبلغ ۵۰ میلیون تومان است پرداخت کند از این جهت این دو موضوع در دستور کار است.

خضری گفت: با بازگشای مدارس در سال تحصیلی تازه برای این ۱۲ دانش‌آموز دختر مکانی در نظر گرفته شده تا به صورت ویژه تحصیل کنند.

وی تصریح کرد: معلم دوره سوم ابتدایی که رابطه خوبی با این دانش‌آموزان دارد قبول کرده است تا به این دانش‌آموزان آموزش دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: توجه به وضعیت این دانش‌آموزان مهم بوده  باید در اولویت برنامه‌های مسئولان اجرایی قرار گیرد چراکه بحث یک عمر زندگی آنها در میان است.

اضافه می‌شود، اختصاص اعتبارت ویژه به بازسازی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مدارس کشور مورد توجه مجلس بوده و نمایندگان با تصویب مصوبه‌ای به این مهم تاکید کرده‌اند که ضرورت اجرایی آن روشن است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ