آشنایی با خواص ترخون

۰۶اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز: ترخون نوعی سبزی معطر است با خواص دارویی فراوان که در فرانسه این سبزی را پادشاه سبزی‌جات نامیده‌اند.

این سبزی در فرانسه و در سایر نقاط جهان در آشپزی سنتی – به صورت تازه یا خشک – به عنوان طعم دهنده قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تسکین دندان درد

در طول تاریخ، از این سبزی معطر برائ تسکین موقتی درد دندان استفاده می‌شده است. محققان دانشگاه آریزونا می‌گویند سبب تسکین درد دندان به خاطر وجود ماده‌ای موسوم به اوژنول است که در روغن میخک نیز وجود دارد.

سبزی ترخون نه تنها سبب تسکین درد دندان می‌شود بلکه برائ تسکین درد لثه نیز که همراه با درد دندان ایجاد می‌شود موثر است.

تحریک اشتها

ترخون دارای خواص مفیدی است که می‌تواند سبب افزایش اشتها گردد. محققان طی تحقیقات خود بر روی موش‌ها که در سال ۲۰۱۰ در مجله “دیابت” به چاپ رسید نیز به این نتیجه دست یافتند مصرف ترخون سبب تحریک و افزایش اشتها می‌گردد.

استفاده از این سبزی معطر در انواع غذاها برائ کلیه اشخاص به خصوص آن‌هایی که بر اثر بیماری دچار ضعف اشتها شده و یا اشخاص مسن پیشنهاد می‌شود.

کمک به هضم غذا

سبزی ترخون علاوه بر استفاده در آشپزی به عنوان طعم دهنده، دارای خواص دارویی نیز است که از جمله آن‌ها می‌توان به تسکین ناراحتی‌های معده که بر اثر استرس به وجود آمده و همچنین تقویت سیستم هاضمه اشاره کرد.

کارشناسان گیاه‌درمانی استفاده از روغن ترخون را همراه با روغن رازیانه و عسل برائ تقویت سیستم هاضمه پیشنهاد می‌کنند ولی ولی در صورت داشتن آلرژی از استفاده این روغن‌ها وعسل اجتناب کنید.

دارای خواص آنتی‌اکسیدانی می باشند

ترخون، ‌به خصوص نوع ترکی آن، دارای خواص آنتی‌اکسیدانی فراوانی بوده که می‌توانند در خنثی سازی موادی موسوم به رادیکال‌های آزاد کمک خوبی نمایند.

رادیکال‌های آزاد، محصولات فرعی متابولیسم می باشند و اگر بدن شما نتواند به طور موثر از دست آن‌ها خلاص شود می‌توانند سبب تخریب سلول‌‌های بدنتان شوند و در نتیجه در سیستم هاضمه شما باقی مانده و آسیبی را در بدن ایجاد نمایند که ممکن است حتی منجر به ایجاد نوعی سرطان خاص شود.

طی تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ صورت گرفت و در”مجله کشاورزی شیمی غذا” نیز به چاپ رسید محققان دریافتند ترخون می‌تواند به عنوان یک روبنده و از بین برنده رادیکال‌های آزاد در بدن نقش موثری ایفا نماید.

ترخون علاوه بر موارد فوق دارای خواص آنتی‌باکتریال و ضد قارچ نیز می‌باشد.
منبع:‌همشهری آنلاین

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ