آغاز مونتاژ موتور خودروهای کاپرا و وانت مزدا در آینده نزدیک

۴ م دیماه ،

معاون طرح و توسعه گروه  بهمن گفت: در شرایط فعلی اقتصادی CKD کاری دیگر معنی و مفهومی نداشته و دوران آن تمام شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، سعید عینکیان اظهار کرد: در شرایط کنونی CKD کاری چالاکی، ابداع و نوآوری شرکت های خودروسازی را از بین می برد.

وی با اشاره به هلدینگی بودن شرکت گروه بهمن معتقد است کە این مجموعه با در اختیار داشتن شرکتهای متعدد در مجموعه خود این قابلیت را دارد کە در زمینه داخلی سازی محصولات راحت تر عمل کرده و از زنجیره تولید قطعه خود استفاده کند.

به عقیده عینکیان در CKD کاری هزینه های حمل و نگه داری آن از نظر اقتصادی چندان به صرفه نیست این در حالی است کە اگر مسیر به سمت تولید داخلی تغییر کند، همه آن هزینه ها حذف می شود ضمن اینکه ابداع و نوآوری را هم با خود به همراه دارد.

به گفته مدیر طرح و توسعه گروه بهمن، یک شرکت زمانی خودروساز می شود کە قابلیت تغییر شکل موتور و اتاق خودرو را داشته باشد اما در حال حاضر و شرایط فعلی ضرورت ایجاب می کند کە برائ وارد شدن به این مرحله با مونتاژ موتور آغاز کنیم.

عینکیان از آغاز فعالیت گروه بهمن در زمینه مونتاژ موتور خودروهای کاپرا و وانت مزدا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در حال هماهنگی و مذاکره با دو شرکت موتورساز هستیم تا برائ مونتاژ موتور به توافق برسیم ضمن اینکه تولید بدنه کاپرا و کامیونت ایسوزو را هم در برنامه داریم کە به احتمال بسیار تاپایان سال ۹۲ به مرحله اجرا درمی آید.

وی همچنین به تولید یک کامیونت ملی و ساخت آن توسط شرکت بهمن دیزل اشاره کرد و گفت: این کامیونت ۵ تن برگرفته از الگوی ایسوزو است و از موتور مونتاژی کاپرا بهره‌مند خواهد بود. همچنین در برنامه است تا از سال آینده مونتاژ این موتور آغاز شود کە در حال حاضر بیشتر تولید و ساخت ما برروی اتاق و بدنه آن نهایی شده و استانداردهایش نیز در حال اخذ است.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ