آمریکا برای جلوگیری از انسداد تنگه ی هرمز، زیردریایی بدون سرنشین به خلیج فارس ارسال می کند

این زیردریایی های بدون سرنشین ۸۸ پوند وزن و ۵ فوت طول دارد. این زیردریایی ها که “سی فاکس ” نام دارد، از دور هدایت می شود و مجهز به دوربین و سونار است.”سی فاکس ” همچنین پس از کشف مین، خود را به مانند آن نابود می کند.

 

 

 

لس انجلس تایمز نوشت: نیروی دریایی آمریکا در حال ارسال زیر دریایی های بدون سرنشین و کوچک به خلیج فارس به منظور کشف و خنثی سازی مین است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، به گفته ی مقامات آمریکایی، ارسال این زیردریایی های بدون سرنشین جزئی از برنامه های امریکا در جهت جلوگیری از مسدود کردن تنگه هرمز توسط ایران است.

این زیردریایی های بدون سرنشین ۸۸ پوند وزن و ۵ فوت طول دارد. این زیردریایی ها که “سی فاکس ” نام دارد، از دور هدایت می شود و مجهز به دوربین و سونار است.

“سی فاکس ” همچنین پس از کشف مین، خود را به مانند آن نابود می کند.

به گقته مقامات آمریکایی، نیروی دریایی ایالات متحده پس از درخواست فوری دریادار جیمز ماتیس فرمانده نیروهای امریکا در خاورمیانه ۱۲ “سی فاکس” برای کشف مین به خلیج فارس خرید.

اولین محموعه از زیردریایی های بدون سرنشین در هفته های اخیر و در حالی که اخرین دور از مذاکرت با ایران با شکست مواجه  شد به خلیج فارس رسید.

مقامات امریکایی می گویند، باز کردن تنگه ی هرمز نوسط نیروی دریایی و متحدانش ۱۰ روز می تواند طول بکشد.

کارشناسان می گویند که حتی اختلال موقت در حرکت نفتکش ها در تنگه ی هرمز می تواند باعث افزایش قیمت نفت و اشفتگی اقتصاد جهانی شود.

در کنار این زیردریایی های بدون سرنشین، پنتاگون اخیر چندین مین روب به خلیج فارس فرستاد.

برنامه ریزان پنتاگون تهدید ایران برای انسداد تنگه ی هرمز را جدی گرفته اند.

منبع : انتخاب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ