آیا طلا به کانال ۱۸۰۰ دلاری می افتد؟

۳۰م دیماه ،

بینا- خبرهای مبنی بر آنکه هند، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین وارد کنندگان طلای جهانی، احتمال افزایش واردات طلا در سال جاری میلادی تا ۶ درصد را داده است، منجر به افزایش تقاضای جهانی برای ان فلز و در نتیجه افزایش بهای آن است.
به گزارش بینا از تابناک، کارشناسان اقتصادی و همچنین نهادهای اطلاعاتی در شرق آسیا با توجه به افزایش تقاضای جهانی در این منطقه برای طلا اعلام کرده‌اند که بهای طلا طی ماه‌های آتی رو به افزایش خواهد گذاشت.
بر این اساس فدراسیون طلا و جواهر در مالزی که یکی از مؤسسات و نهادهای معتبر اطلاعاتی در شرق آسیا است، اعلام کرده است که هرچند بهای طلا در حال حاضر در مرز ۱۶۵۰ تا ۱۶۸۰ دلار در نوسان است، اما در سال جاری این ظرفیت را دارد که به بهای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس برسد.
ارمین سیو مدیر کل این نهاد در یک مصاحبه اعلام کره است که، هرچند بهای طلا در حال حاضر کمتر از بیشترین میزان آن در سال ۲۰۱۱ است که به رقم ۱۹۲۰ دلار رسید، اما همچنان بهای طلا با ثبات نشان می‌دهد و احتمال افزایش قیمت این فلز در سال جاری و در ماه‌های آینده بالا است. وی پیش بینی کرده است که بهای طلا از اواخر فوریه و در اوایل مارس آغاز به افزایش کند.
وی دلایل این پیش بینی را تلاش سرمایه گذاران برای خرید طلا در بهای پایین و همچنین اعلام دولت هند برای افزایش واردات طلا در سال جاری اعلام کرده است.
وی همچنین گفته: از سویی از آنجا که سال تازه چین از ماه فوریه آغاز می‌شود، افزایش تقاضا از سوی خریداران و سرمایه گذاران در این ماه آغاز خواهد شد. باید در نظر داشت که اکنون طلا به یکی از مهم‌ترین مؤلفه های سرمایه گذاری تبدیل شده است.
سیو افزوده است: عدم ثبات در اقتصاد جهانی و اقدام بانک‌های مرکزی برای پایین نگاه داشتن نرخ بهره مانع از ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران در خصوص نگه داشتن پول و سرمایه در بانک‌ها شده است، و بسیاری از اشخاص اکنون به طلا برای سرمایه گذاری رجوع کرده‌اند. آمار نیز نشان می‌دهد که سرمایه گذاری در طلا به شکل جهانی افزایش یافته است.
وی اذعان کرده است که این حجم افزایشی از سرمایه گذاری اگر افزایش نیابد کاهش نیز نخواهد داشت.
طبق آخرین وضعیت معاملات در بازار جهانی اکنون بهای اونس جهانی طلا ۱۶۸۴.۲ دلار ایست که هرچند نسبت به روز قبل معادل ۲.۴۰ دلار کاهش را نشان می‌دهد اما افزایشی بیش از ۱۲ دلاری نسبت به هفته قبل داشته است. سطح حمایتی بهای طلا در بازار جهانی اکنون برابر با ۱۶۷۴ و ۱۶۶۸ و سطح مقاومتی برابر با ۱۶۶۸ و ۱۶۹۲ دلار است.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ