احیای مجدد بن خرید کارگران

۲۵خردادماه،

رییس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران تاکید کرد:

رییس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور با تاکید بر احیای مجدد طرح بن خرید کارگران، پیشنهاد کرد: دو گروه کارگری و کارفرمایی قبل از تشکیل جلسه آینده شورای عالی کار، به تفاهم نسبی در خصوص افزایش حق مسکن و خواربار کارگران برسند.

غلامرضا خادمی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: از آنجایی که در جلسات بررسی حق مسکن و خواربار کارگران به دلایل مختلف به نتیجه قابل قبولی نمی رسیم انتظار ما این است که نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی قبل از تشکیل جلسه بعد در مورد حق مسکن و خواربار کارگران با یکدیگر مذاکره کنند و به تفاهم نسبی برسند و پس از آن دولت نظرش را به شورا اعلام کند.

وی افزود: اگر هر کدام از شرکای اجتماعی به وظیفه‌ خود عمل کند و وزارت کار هم از زیر بار مسوولیت خود شانه خالی نکند، مطالبات کارگران به نتیجه می‌رسد.

خادمی زاده ادامه داد: بحث افزایش صد‌ درصدی حق مسکن و افزایش ۶۰ درصدی بن نقدی کارگران، ۹۰ درصد شعاری و آماری است و بیشتر از آنکه عملیاتی باشد و در سبد هزینه‌ خانوار کارگری تاثیر‌گذار باشد جنبه‌ تبلیغات روانی دارد بنابراین تا زمانی که دولت مسوولیتهای خود را در قبال بخشی از وظایف مهمی که به عهده‌ دارد انجام ندهد با این مشکل مواجه هستیم.

وی در ادامه با انتقاد از توقف بن‌های خرید کارگری مدعی شد: سبب از بین رفتن بن‌های کارگری، مخالفت وزارت کار به ویژه حوزه روابط کار با اتحادیه کارگران (امکان) بود، آنها قرار بود اشکالات طرح را برطرف کنند نه آنکه طرح را متوقف کنند.

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور خاطرنشان کرد: آنچه انتظار می‌رود این است که وزارت کار به هر نحو که شده این طرح را با رفع نواقص آن احیا کند و به سبب اختلافات سلیقه ای آن را از بین نبرد.

به اعتقاد خادمی زاده کارگران کمترین نقش را در تورم، افزایش هزینه‌ها و بالارفتن نرخ ارز دارند اما همواره بیشترین هزینه‌ها را در زندگی می‌پردازند در حالی که تامین بخشی از هزینه‌های خانوارهای کارگری و برقراری مجدد بن کارگری و کارت‌های اعتباری به عهده‌ی دولت است.


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *