استان خوزستان رتبه ی نخست طرح توسعه کشاورزی کشور را کسب کرد

به گزارش یکشنبه روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خوزستان ، ˈ کیخسرو چنگلوایی ˈ حجم اعتبار تخصیصی طرح توسعه کشاورزی درخوزستان را چهار هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: اعتبار تخصیصی به استان بیشترین رقم بین استانهای کشور می باشد که این امر نشان از جایگاه و اهمیت استان خوزستان در این طرح دارد.

وی با یادآوری تصویب هشت هزار و ۶۱۱ طرح در زمینه توسعه کشاورزی در استان تصریح کرد: شهرستان های اهوازبا یک هزار و ۵۸۵ طرح ،آبادان با ۶۵۶ طرح و باغملک با ۵۶۲ طرح مصوب رتبه های اول تا سوم را از نظر تعداد طرح مصوب در استان به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان این مطلب که بیشترین تسهیلات مصوب مربوط به شهرستان های اهواز ،دزفول و خرمشهرمی باشد افزود: اهواز با ۵۶۷ میلیارد ریال ،دزفول با ۴۱۷ میلیارد ریال و خرمشهر با ۳۵۹ میلیارد ریال به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از لحاظ تسهیلات مصوب به خود اختصاص داده اند.

چنگلوایی با اشاره به ارسال شش هزار و ۸۳۴ پرونده به بانک تصریح کرد: تاکنون نزدیک به ۸۰ درصد از پرونده های تشکیل شده به بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات ارسال شده است که از نظر مبلغی این رقم ۸۴ درصد مبلغ اعتبار تسهیلات مصوب می باشد.

دبیر ستاد توسعه کشاورزی خوزستان مقدار تسهیلات پرداخت شده تا پنجم مهرماه سال جاری را یک هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال ذکر کرد و خاطرنشان کردکه شهرستان های دزفول با پرداخت ۲۸۴ میلیارد ریال ،شوش با پرداخت ۱۳۲ میلیارد ریال و بهبهان با ۱۲۸ میلیارد ریال مقام های اول تا سوم پرداخت تسهیلات بانکی طرح توسعه کشاورزی استان را به خود اختصاص داده اند.

وی افزایش تولید و اشتغال را از اهداف طرح توسعه کشاورزی ذکر کرد و گفت: طرح هایی که به مرحله پرداخت تسهیلات رسیده اند منجر به اشتغال سه هزار و ۱۴۴ نفر در استان می شود و با افزایش پرداخت تسهیلات به طرح های جدید آمار اشتغال طرح توسعه کشاورزی خوزستان قابل افزایش خواهد بود.

چنگلوایی با تأکید بر مقام نخست استان خوزستان در پرداخت تسهیلات در قالب طرح توسعه کشاورزی کشور افزود: استان دوم در این طرح کمتر از نیمی از عملکرد خوزستان را در پرداخت تسهیلات داشته است و این امر جایگاه نخست را در ماههای گذشته برای استان حفظ کرده است.

وی گفت: در همین راستا تاکنون ۲۶/۲۶ درصد از تسهیلات مصوب در استان پرداخت شده است و این نسبت در استانهای لرستان ۲۵/۶۳ درصد و ایلام ۱۹/۰۴ درصد می باشد که حائز مقام های دوم و سوم می باشند.

چنگلوایی با تأکید بر نقش دستگاه های همچون صنعت ،معدن و تجارت ،تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،کمیته امداد و بهزیستی در کسب این موفقیت یادآور شد که ۷۹ درصد پرونده های تشکیلی از سوی جهادکشاورزی،۱۰ درصد از سوی صنعت ،معدن و تجارت ،هفت درصد تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،سه درصد کمیته امداد و یک درصد بهزیستی تشکیل دهنده پرونده های تقاضای تسهیلات بوده اند که در مجموع ۷۸ درصد متقاضیان به صورت انفرادی و ۲۲ درصد متقاضیان بصورت تعاونی تشکیل پرونده داده اند.

۷۱۵۸/۵۳۸

انتهای پیام /*


www.irna.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *