اشتون: مذاکرات ۱+۵ و ایران به زودی

۱۴ام بهمن ،

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه مذاکرات ۱+۵ و ایران در آینده نزدیک برگزار خواهد شد ابراز امیدواری کرد این مذاکرات نتیجه بخش باشد.


به گزارش مونیتورینگ خبرها خارجی واحد مرکزی خبر به نقل از رویترز، اشتون  پس از دیدار با گیدو وستروله وزیر خارجه آلمان گفت: در این مذاکرات تلاش می کنیم راهی برائ اعتمادسازی پیدا شود.

وی ابراز امیدواری کرد دو طرف بتوانند در این مذاکرات به پیشرفت دست یابند. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اضافه کرد اگر ما متعهد به دستیابی به پیشرفت در این مسئله باشیم همواره راهی برائ پیشرفت وجود دارد.معاون کاترین اشتون هفته قبل در گفتگوی تلفنی با باقری معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران مجددا خواهان تعویق گفتگو ها و برگزاری آن در فوریه شده بود .

 با وجود آمادگی ایران برائ برگزاری مذاکرات ۱+۵ در تاریخ توافق شده در ماه ژانویه خانم اشمیت در این گفتگو اعلام کرد ۱+۵ آمادگی لازم برائ برگزاری مذاکرات در ماه ژانویه را ندارد و تاریخ تازهی در این گفتگو برائ ماه فوریه پیشنهاد کرد .آقای باقری معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز با تاکید بر آمادگی ایران برائ انجام مذاکرات با ۱+۵ از طرف مقابل خواست تا به تاریخ توافق شده برائ برگزاری گفتگوها در ماه ژانویه پایبند باشد .


IRIBNews RSS TopNews
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ