اعلام میزان صندلی های خالی دانشگاههای غیرانتفاعی

اعلام میزان صندلی های خالی دانشگاههای غیرانتفاعی

اکونیوز:دبیر اتحادیه موسسات غیردولتی درباره ظرفیت صندلیهای خالی در این موسسات پیش بینی کرد که احتمال دارد نزدیک به ۷۵ درصد ظرفیتها در مقطع کاردانی پیوسته خالی بماند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،علی آهون منش  اضافه کرد: بر اساس اطلاعات اجمالی واصله از دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی، درصد قابل توجهی از ظرفیتهای موجود آنها خالی مانده است.
وی گفت: با توجه به هزینه های سنگین دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی، بخشهای مهمی از انرژی و ظرفیت این گونه موسسات بدون استفاده و از دسترس خارج شده است.
به گفته رئیس اتحادیه دانشگاههای غیردولتی، به منظور انعکاس مشکل موجود به مسئولان وزارت علوم و سازمان سنجش همچنین تامین بخشی از حقوق موسسات، تا ۱۴ مهرماه تمام ظرفیتهای خالی باید از سوی موسسات غیردولتی اعلام شود.
آهون منش با پیش بینی درصد صندلیهای خالی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، اظهار داشت: تجربه در مورد مقطع کاردانی پیوسته نشان داده که ۱۰ تا ۱۵ درصد صندلیها پر و سایر صندلیها خالی هستند.
وی همچنین درباره مقطع کارشناسی  به مهر گفت : انتظار می رود ۴۳ درصد صندلیهای مقطع کارشناسی پر و مابقی ظرفیتها خالی مانده باشد.
این مقام مسئول اعلام صندلیهای خالی مقطع کارشناسی ارشد را به بعد از دریافت گزارش نهایی موسسات موکول کرد.

صندلی های خالی دانشگاههای غیرانتفاعی

 

دانشگاههای غیرانتفاعی


پورتال اخبار دانشگاهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ