افراد چاق میزان دریافت مواد غذایی در ماه رمضان را ۲۰ درصد کاهش دهند

شهریور ۱۳۹۹

در ماه رمضان اشخاصی که اضافه وزن دارند و یا چاق می باشند بهتر است میزان دریافت مواد غذایی را نسبت به سایر ایام تا ۲۰ درصد کاهش دهند.

به گزارش گروه علمی، پزشکی یباشگاه خبرنگاران به نقل از وبدا؛ دکتر زهرا عبدللهی، مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشت: اشخاص چاق و دارای اضافه وزن در صورت پیروی از یک برنامه غذایی صحیح و کنترل شده، با سوزاندن و حذف چربی های اضافه در بدن سبب کنترل اضافه وزن و چاقی شده و در نهایت سبب بالابردن سطح سلامت در این اشخاص می شود.

دکتر زهرا عبدللهی افزود: چاقی و اضافه وزن منشاء اصلی بسیاری از بیماری های متابولیک و غیرواگیر است که مرگ ومیر بالایی را به خود اختصاص می دهد که این خود از فواید و تاثیرات مهم روزه داری در کنترل بیماری ها است.

به گفته این متخصص تغذیه، کسانی که چاق نیستند و یا اضافه وزن ندارند، می توانند سطح دریافت انرژی روزانه خود را در ماه رمضان مانند سایر ایام حفظ کنند که در این صورت در پایان ماه رمضان تغییر محسوسی در وزن آنها ایجاد نمی شود.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه تصریح کرد:‌ افزایش و یا کاهش وزن اشخاص در پایان ماه رمضان به وضعیت اضافه وزن و چاقی فرد قبل از ورود به ماه مبارک، نحوه تغذیه فرد در این ایام و در نهایت وضعیت انجام فعالیت های بدنی وی در طول ماه بستگی دارد و به همین دلیل اشخاصی که به این نکات توجه نمی کنند، به اضافه وزن و حتی چاقی مبتلا می شوند. /ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ