افزایش ناوگان “حفاری” به ۸۰ دستگاه/ پیشرفت ۸۵ درصدی حفاری در میدان “آزادگان جنوبی”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از افزایش ناوگان حفاری تا پایان سال ۹۳ خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال ناوگان حفاری به ۸۰ دستگاه خواهد رسید و این دستگاه‌ها امکان افزایش به ۸۵ دستگاه را نیز دارد.

محمدرضا تاکایدی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ممتاز نیوز، از افزایش ناوگان حفاری تا پایان سال ۹۳ خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال ناوگان حفاری به ۸۰ دستگاه خواهد رسید و این دستگاه‌ها امکان افزایش به ۸۵ دستگاه را نیز دارد.  
 
وی تصریح کرد: امیدواریم با تامین اعتبار به موقع بتوانیم ناوگان حفاری را گسترش دهیم همچنین توسعه ناوگان در بحث دریا و خشکی مدنظر است.  
 
تاکایدی با اشاره به اینکه شرکت‌ حفاری ملی ایران دانش فنی مورد نیاز برای ارائه خدمات در این بخش را دارد گفت: شرکت ملی حفاری موضوع بازسازی و بروزرسانی خدمات و تجهیزات را در برنامه کاری خود قرار داده است.  
 
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از مذاکرات با شرکت‌های داخلی برای تامین تجهیزات و موتورهای داخل چاهی خبر داد و افزود: در حال حاضر تولیدات داخلی پاسخگوی نیاز حفاری است.  
 
وی گفت: نمی‌توانیم ارتباط با خارج از کشور را قطع کنیم چرا که برای توسعه ارائه خدمات و ارتقای سطح دانش و تکنولوژی باید با شرکت‌ها و کشورهای صاحب دانش در ارتباط بود.  
 
تاکایدی در ادامه در خصوص پروژه آزادگان جنوبی اظهار داشت: این پروژه کلید در دست با دو دکل حفاری فتح ۸۹ است که در این طرح حفاری سه حلقه چاه در حال انجام بوده که حفاری یکی از چا‌ه‌ها تمام شده و حلقه دوم دکل ۳۲ در دست اجراست به طوری که این پروژه درصد پیشرفت واقعی در مقابل ۹۴ درصد را داراست.
 
وی تاکید کرد: متراژ حفاری‌ها حدود ۶ و ۷۰۰ متر با دکل ۳۲ بوده که ظرف ۲۰ روز آینده به اتمام می‌رسد هم‌اکنون دکل ۸۹ فتح در آنجا مستقر است.  
 
انتهای پیام/  


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ