انتقال محبوسین ایرانی از جمهوری آذربایجان به ایران

۰۵م اسفند ،

با پیگیری‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران و موافقت دولت جمهوری آذربایجان، ۳۳ نفر از زندانیان ایرانی محبوس در زندان‌های این کشور، عصر روز جمعه به ایران منتقل شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) پاک آیین سفیر ایران در باکو نیز با ابراز خرسندی از اجرای موافتنامه انتقال محکومان گفت: درخواست باکو برای انتقال تعدادی از زندانیان جمهوری آذربایجان از ایران به آن کشور از سوی مراجع قضایی ایران پذیرفته شده است.

وی با تشکر از وزیر دادگستری جمهوری آذربایجان اظهار کرد: درخواست انتقال متقابل تعدادی از زندانیان تبعه جمهوری آذربایجان به این کشور نیز از سوی مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران پذیرفته شده و در دست اقدام است.

مولایی مسوول امور کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو نیز اظهار کرد: زندانیان در چارچوب همکاری‌های قضایی ایران و جمهوری آذربایجان و در اجرای موافقتنامه انتقال محکومین بین دو کشور ، عصر روز جمعه در مرز زمینی آستارا تحویل مقامات قضایی جمهوری اسلامی شدند.

وی تعداد زندانیان باقیمانده در زندان‌های جمهوری آذربایجان را حدود ۱۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: اکثر زندانیان ایرانی به جرم حمل و فروش مواد مخدر دستگیر و زندانی شده‌اند.

مسوول امور کنسولی سفارت ایران در باکو با اشاره به این‌که «قوانین و مقررات جزایی جمهوری آذربایجان در زمینه حمل مقادیر بسیار جزئی مواد مخدر و حتی داروهای آرامبخش بسیار شدید و سختگیرانه است و مجازات‌های نسبتا سنگینی هم دارد»، در این‌باره بر ضرورت اطلاع‌رسانی مناسب به هموطنانی که قصد عزیمت به این کشور را دارند تاکید کرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ