اولین دوره کارشناسی ارشد در دانشکده خبر راه‌اندازی شد

۲۴ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

34-173.jpg

رییس دانشکده خبر از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد خبرنگاری بین‌المللی از مهر ۹۲ در این دانشکده خبر داد.

قاسم فرج اللهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، اظهار کرد: دانشکده خبر مجوز ایجاد رشته «خبرنگاری بین‌المللی» در مقطع کارشناسی حرفه‌ای ارشد را از وزارت علوم و دانشگاه جامع علمی کاربردی دریافت کرد.

وی در همین جهت درباره نحوه پذیرش دانشجو گفت: پذیرش در این رشته iبه روش نیمه متمرکز و از طریق آزمون سراسری کارشناسی حرفه‌ای ارشد دانشگاه جامع صورت می‌گیرد و دانشکده خبر پس از انجام مصاحبه علمی از میان پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت، کار گزینش و ثبت‌نام نهایی را در مهرماه انجام می‌دهد.

فرج اللهی تاکید کرد: رشته خبرنگاری بین المللی iبه عنوان اولین رشته کارشناسی حرفه‌ای ارشد در گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی است که کاملا در نظام دانش بنیان و مهارت محور اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طول مدت این دوره نیز حداکثر ۲/۵ سال یا ۵ نیمسال تحصیلی است، افزود: دوره کارشناسی حرفه‌ای ارشد خبرنگاری بین‌المللی مبتنی بر نظام واحدی و مجموع واحدهای هر دوره نیز بین ۳۰ تا ۳۲ واحد است که از این تعداد، ۱۲ تا ۱۴ واحد مربوط iبه دروس دانش پایه و ۱۸ تا ۲۰ واحد دیگر نیز مربوط iبه مجموعه دروس عملی شامل سمینار، پروژه گروهی (کلان پروژه) و پروژه تخصصی (ریز پروژه) می‌باشد.

رییس دانشکده خبر با تشریح روند چند ساله پیشنهاد رشته ارشد خبرنگاری بین المللی و تشکیل کارگروه‌های علمی مرتبط با آن در در این دانشکده تصریح کرد: موضوع راه اندازی مقطع کارشناسی حرفه‌ای ارشد از سال‌های پیش در دستور کار دانشکده قرار گرفت که iبه لطف خداوند،‌ در این دوره با حمایت‌های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی و کاربردی و پس از تشکیل کارگروه‌های علمی و تخصصی مرتبط iبه تصویب نهایی رسید.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ