ایمنی ساختمان ربطی به مهندس‌ناظر ندارد!

۲۹فروردین۱۳،

http://www.bananews.ir/رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران با تاکید بر اینکه این سازمان وظیفه‌ای برائ نظارت بر گودبرداری‌ها ندارد، گفت: ایمنی ساختمان ربطی به مهندسان ناظر ندارد و سازنده صاحب صلاحیت باید آن را تضمین کند.

به گزارش سعید غفرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری‌مهر درخصوص افزایش نظارت بر عملکرد مهندسان ناظر برائ جلوگیری از گودبرداری‌های غیراصولی، اظهار کرد: براساس قانون سازمان نظام مهندسی وظیفه ندارد تا بر ساختمان سازی نظارت داشته باشند، بلکه مسوول هر پروژه سازنده و مهندس ناظر است.

وی با بیان اینکه چندمورد بازرسی به صورت تصادفی از ساختمان‌ها انجام گرفته شد، گفت: سازمان نظام مهندسی سال قبل چند مورد بازرسی را برخلاف وظیفه قانونی خود انجام داد؛ زیرا برائ ما مقدور نیست که بر تمام پروژه‌ها نظارت داشته باشیم. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح کرد: سازمان تنها نظارت عالیه بر این چند پروژه داشت که موردهایی هم به سبب تخلف به شهرداری گزارش شد.غفرانی با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه گودبرداری افزود: امیدواریم با همکاری شهرداری این آیین نامه به اجرا برسد و مهندسان ناظر با تکیه بر این آیین‌نامه بر گودبرداری‌ها نظارت داشته باشند.

– ، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ