با ترک این ٨ عادت بد، ازدواجی موفق داشته باشید

با ترک این ٨ عادت بد،
ازدواجی موفق داشته باشید


همه ما می‌خواهیم ازدواج و زندگی خوشبخت و سعادتمندانه‌ای داشته باشیم. درست است؟ ساری هارر و ریتا دماریا ٢ نفر از روانشناسان معروف مدعی‌اند که خوشبختی نتیجه از بین بردن این ٨ عادت است که یک ازدواج خوب را زیر و رو می‌کند. اگر حتی یکی از این عادت‌ها را دارید مقاله زیر را بخوانید.

١) دلیل و برهان را کنار بگذارید

زندگی، میدان جنگ نیست. نه تنها این کار باعث از بین بردن احساسات‌تان می‌شود بلکه حتی همسرتان به طرز زیرکانه‌ای می‌فهمد که احساساتش برای‌تان مهم نیست.

٢) محیط خانه را امن نگه داشتن همیشه اثر نمی‌کند


اگرچه جمله "هر چه تو بگویی عزیزم" محیط خانه را آرام و امن می‌کند اما شما را در نقش یک همسر فداکار نشان می‌دهد. شما بایستی گاهی اوقات عصبانی، گاهی اوقات حالت تدافعی و گاهی اوقات هم فداکارانه رفتار کنید. این جالب‌تر نیست؟

٣) حواس پرتی و گیج بودن را دور بریزید


بیش از اندازه فعال بودن و تمرکز نداشتن، در مکالمه بین‌تان یا در زندگی، صمیمیت و علاقه بین‌تان را از بین می‌برد.


۴) دست از سرزنش بردارید


می‌دانیم که خانم‌ها جیغ جیغو هستند. اما با صدای بلند گله و شکایت کردن فقط برای مدت کوتاهی مفید است و باعث نارضایتی و عصبانیت همسرتان می‌شود.

۵) از عیب جویی، انتقاد و مسخره کردن دوری کنید


این تکنیک‌ها، فردی که به او عشق ورزیدید را تحقیر می‌کند. به جای آن، با او محترمانه برخورد کنید، و اجازه دهید با شما مثل یک فرشته برخورد کند، و مسئولیت‌هایی که هر دو شما موظف به انجام آن هستید را برای داشتن زندگی شاد با هم تقسیم کنید.


۶) قلدری نکنید


این کار زشت به همسر شما می‌فهماند که او در نظر شما هیچ ارزشی ندارد.

٧) تدافعی برخورد نکنید


تدافعی برخورد کردن، صحبت‌ها و بحث‌های سازنده‌تان را سرد می‌کند. اگر این گونه رفتار کنید، همسرتان دیگر حق صحبت کردن در مورد موضوع مورد بحث را ندارد.

٨) یک جانبه تصمیم‌گیری نکنید


گاهی اوقات، شما می‌خواهید رنگ حمام‌تان را به سلیقه خودتان انتخاب کنید. این مانعی ندارد اما اگر بخواهید د رمورد پول، زمان، بچه‌ها و زندگی‌تان به تنهایی تصمیم‌گیری کنید، به این معنی است که همسرتان را نادیده گرفته‌اید و یک طرفه و از جانب او تصمیم‌گیری کرده‌اید.

تاریخ GEVO گروه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ