بخش ویژه فیلم های مستند-داستانی در جشنواره بین المللی سینماحقیقت

۲۸خردادماه،

به گزارش سینما پرس، به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، برای اولین بار، بخش ویژه «فیلم های مستند- داستانی» در فراخوان هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت گنجانده شده است تا آثار مستند داستانی فیلمسازان ایرانی بصورت مجزا در این بخش پذیرفته، انتخاب و به نمایش درآیند.

برپایه این گزارش، فیلم های مستند- داستانی جشنواره سینماحقیقت در سه بخش فیلم های کوتاه، نیمه بلند و بلند مورد پذیرش و داوری قرار خواهند گرفت و جایزه نقدی هر یک از این سه بخش نیز به ترتیب مبلغ ۳۰، ۴۵، ۶۰ میلیون ریال خواهد بود.

این گزارش می افزاید: آخرین مهلت ارسال فیلم های مستند- داستانی به دبیرخانه جشنواره بین المللی سینماحقیقت، روز ۲۰ تیرماه اعلام شده است و عموم تهیه کنندگان و فیلمسازان سینمای ایران می توانند ضمن تکمیل فرم شرکت، کپی دی وی دی آثار مستند داستانی خود (تولید سال ۱۳۹۰ به بعد) را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی: تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول، شماره تلفن ۸۸۵۲۸۳۱۲ و ۸۸۵۲۸۳۱۴ ارائه نمایند.

گفتنی است: بخش «مسابقه ملی» هفتمین جشنواره سینماحقیقت هم با محوریت عدد «هفت» که در فرهنگ ایران زمین دارای جایگاه خاصی است، در گونه های موضوعی مستند اجتماعی/ مستند پُرتره/ مستند تاریخی– انقلاب اسلامی/ مستند جنگ و دفاع مقدس/ مستند دینی و آئینی/ مستند علمی و زیست محیطی/ مستند قوم شناسی برگزار خواهد شد.

بخش «مسابقه بین الملل» جشنواره نیز شامل سه بخش مستندهای کوتاه (زیر ۳۰ دقیقه)، مستندهای نیمه بلند (۳۰ تا ۶۰ دقیقه)، مستندهای بلند (بالای ۶۰ دقیقه) می گردد.

لازم به ذکر است که فرم شرکت در هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، مقررات عمومی، بخش های مختلف رقابتی و غیر رقابتی و… این جشنواره روی پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی در اینجا قرار گرفته است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران: «سینماحقیقت» را در آبان ماه و با شعار «چـشم حـقیقت، حماسه باران» در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/ن.ف


سینماپرس
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *