بوی دهان را طبیعی نابود کنید

۷ م دیماه ،

بوی دهان یکی از مسائلی است کە بسیاری از مردم از آن رنج می برند و بعضی نیز راه مقابله با آن را بلد نیست. این در حالی است کە راه های بسیاری برائ مقابله با آن وجود دارد.

به گزارش گروه خواندنی هایممتازنیوز، تا به حال شاید راه های متفاوتی را برائ مقابله با بوی بد دهان برگزیده باشید و البته از هیچکدام نیز نتیجه نگرفته اید. در این جا چند روش طبیعی و متفاوت برائ شما آماده کرده ایم کە می توانید از آن استفاده کنید.

** برگ نعنا یکی از بهترین بوگیرهای دهان است. تعدادی برگ نعنا را در دهان خود قرار دهید و آن ها را به مرور مانند یک شکلات بخورید. این کار سبب می گردد تا بسیاری از باکتری های دهان جذب نعنا شده و بوی دهان شما خوب میشود.

** آب نمک نیز می تواند روشی منسب برائ نابود کردن بوی دهان باشد. مقداری نمک را در آب ولرم حل کنیدو آن را چند بار قرقره کنید. این محلول بسیاری از بوی بد دهان را از بین می برد.

** مسواک زدن همیشه می تواند گزینه خوبی برائ از بین بردن بوی دهان باشد اما این بار مسواک زدن را با جوش شیرین تجربه کنید. این ماده را کمی روی مسواک بریزید و دهانتان را با آن بشویید. البته مواظب باشید آن را نخورید.

** سیب یکی از میوه های ضدباکتری است. این میوه می تواند بسیاری از میکروب هایی کە در دهان شما بوی بد تولید میکنند را بکشد و همچنین بسیار راحت بوی بد دهان را از بین می برد.

** شاید به نظر شما بسیار درست به نظر نرسد اما پزشکان به این نتیجه رسیده اند کە خوردن ماست می تواند میزان بسیاری از باکتری های دهان شما را شته و آن را خوش بو کند.

** ویتامین ها می توانند در این مسیر به شما کمک به سزایی کنند از همین رو بهتر است از ویتامین C استفاده کنید. برائ  دریافت این ویتامین روزانه مصرف پرتقال را فراموش نکیند.

** آب بسیاری بنوشید تا دهان شما همیشه تمیز باشد. آب خاصیتی دارد کە می تواند کثیفی ها را با خود شسته و از دهان شما خارج کند. روزانه نوشیدن ۸ تا ۹ لیوان آب را فراموش نکنید.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *