تعهد بیمه‌ها در برابر فوت و هزینه‌های پزشکی ابلاغ شد

آذر ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : مسئول امور رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ تفاهم‌نامه بیمه حوادث دانشجویان به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: بر این اساس تعهدات بیمه‌گر در برابر فوت، نقص عضو و سقف جبران هزینه‌های پزشکی اعلام شد.

پونه جهانگیری در گفت‌وگو با فارس گفت: تفاهم نامه بیمه حوادث دانشجویان علوم پزشکی از اول آبان با بعضی شرکت های بیمه گر منعقد شده و دانشگاه‌ها در چارچوب این تفاهم‌نامه‌ها، با یکی از شعب بیمه‌ای قرارداد می‌بندند.

مدیر امور رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی تازه مکلف می باشند تمام دانشجویان را بدون هزینه، از اول آبان بیمه حوادث کنند.

وی افزود: با بیمه‌های ایران، دانا، سینا، البرز، رازی و به تازگی نیز با بیمه کارآفرین قرارداد بستیم و همه دانشجویان علوم پزشکی در هر موردی که از نظر بیمه مرکزی ایران اتفاق محسوب شود بیمه خواهند شد.این حمایت بدون قید زمان و مکان در تمام ساعات شبانه روز تعریف شده است.

جهانگیری ادامه داد: از حدود سال ۸۴ بود که موضوع بیمه شدن دانشجویان را در دستور کار قرار دادیم و برای ایجاد رقابت بین شرکتهای بیمه و متفاوت بودن خدماتی که ارائه می دهند تعداد شرکتها را برای امضای قرارداد با دانشگاهها افزایش دادیم. برای این منظور به ترتیب اولویت با شرکتهای بیمه ایران، دانا، سینا، البرز، رازی و امسال نیز با بیمه کارآفرین قرارداد بستیم.

مدیر امور رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: بنابراین دانشگاههای علوم پزشکی برای سال تحصیلی تازه مکلف می باشند که تمام دانشجویان را بدون هزینه، تحت پوشش بیمه حوادث قرار دهند به این معنی که در موقع اتفاق دانشجویان نگران هزینه‌های حوادث نباشند.

وی با اشاره به اینکه مفاد تفاهم نامه دانشگاهها با بیمه حوادث مهرماه ابلاغ شده افزود: در بخشنامه ابلاغ شده تعهد بیمه در برابر فوت و هزینه های پزشکی به این صورت است:

طرح سرمایه غرامت فوت بر اثر حوادث سرمایه غرامت نقص عضو کلی و جزئی دائم بر اثر حوادث سقف جبران هزینه های پزشکی
۱ ۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

۲ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

 

۳ ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن