تلفن همراه وطنی به آفریقا صادر می‌شود

۰۸م آذر ، مهر- یک تولید کننده گوشی تلفن همراه در کشور از دستیابی به فناوری بومی تولید دستگاههای تست اتوماتیک گوشی های موبایل خبر داد کە این تجهیزات تا حدود ۲ماه آینده وارد خط تولید می‌شوند.

مهدی بهوندی اظهار داشت: دستگاههای تست اتوماتیک این امکان را فراهم خواهند ساخت کە گوشی‌های موبایل پس از تست نهایی، وارد بازار شوند و برائن اساس پیش‌بینی می‌ شود حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد ایرادات فعلی گوشی‌های تولید داخل برطرف شود.

مدیر فنی و فروش شرکت ارتباط همراه گویا اروند با اشاره به تولید گوشی موبایل در کشور با برند تجاری GLX از سال ۸۶ و میزان اشتغال زایی راه اندازی خط تولید این کارخانه در منطقه خرمشهر گفت: گوشیهای تولید داخل برند جی ال ایکس اگرچه به طور مستقیم صادر نمی شوند اما کشورهای همسایه تمایل بسیاری به استفاده از این گوشی ها دارند و از این جهت بزودی این گوشیها به صورت مستقیم صادر خواهند شد.

وی با تاکید برائنکه در استان‌های مرزی، نمایندگان شرکت جی ال ایکس، محصول را به خارج می‌فروشند خاطرنشان کرد: در بسیاری موارد گوشی‌های‌ ایرانی از نمونه چینی نیز ارزان‌تر است.

بهوندی با بیان اینکه همسایگان ایران با دلار گوشی‌های GLX را می‌خرند و برائ آنها از گوشی چینی هم ارزان‌تر می‌شود، افزود: از کشورهای مختلفی از جمله کشورهای آفریقایی درخواست صادرات محصولات جی ال ایکس را داشتیم.

مدیر فنی شرکت جی ال ایکس با اشاره به تولید محدود گوشی موبایل توسط این شرکت در سالهای اول آغاز به کار به مهر گفت: در سال قبل تولیدات این کارخانه به ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار گوشی در سال افزایش یافت. در همین حال در یک سال قبل این کارخانه داخلی تولید تلفن‌همراه، تحول بزرگی را پشت‌سرگذاشت و برائ جانماندن از بازار تکنولوژی، تولید تلفن‌‌های همراه‌ هوشمند را در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون شرکت ایرانی “جی ال ایکس” دارای بیش از ۵۰ مدل گوشی و ۸ مدل گوشی تلفن همراه هوشمند است، اضافه کرد: از یک سال قبل تاکنون ۳ میلیون گوشی ایرانی با این نام تجاری وارد بازار شده است. از طرفی در یک سال قبل تعداد خدمات پس از فروش جی ال ایکس در سراسر کشور به بیش از ۴۰۰ مرکز افزایش یافته است کە متناسب با افزایش تولید خدمات پس از فروش نیز افزایش می یابد تا رضایت‌مندی مشتری تامین شود.

مدیر فنی و فروش شرکت ارتباط همراه گویا اروند گفت: تا یک ماه آینده تحول بزرگی در سیستم خدمات پس از فروش شرکت جی ال ایکس رخ خواهد داد.

بهوندی گفت: اخیراً در مسیر مقابله با تحریم‌ها، با فناوری بومی در حال تولید داخلی دستگاههای تست اتوماتیک هستیم کە این دستگاهها، از حدود ۲ ماه آینده وارد خط تولید می‌شوند؛ به این ترتیب گوشی‌ها پس از تست نهایی وارد بازار می‌شوند و پیش‌بینی می‌کنیم ۶۰ تا ۷۰درصد ایرادات فعلی گوشی‌های “جی ال ایکس” برطرف شود.

وی اضافه کرد: یکی از دلایل مطرح شدن ایرادات گوشی‌های “جی ال ایکس”، پاسخ‌گویی خدمات پس از فروش شرکت است چرا کە مشتری، یک گوشی GLX را کە ۳۹ هزار تومان خریده تا آخرین بار برائ اصلاح کامل، چند بار تعمیر می‌برد، اما گوشی ۳۰۰هزار تومانی چینی قاچاق را کە خراب شده، به سبب نداشتن خدمات پس از فروش و پاسخ‌گویی، با خیال راحت دور می‌اندازد.

وی گفت: شرکت‌های دیگر، قیمت تمام‌شده را در ۳۰تا ۳۵درصد هزینه تبلیغات ضرب می‌کنند؛ برائ مثال به یک گوشی کە قیمت تمام شده ۵۰۰هزار تومان دارد، ۲۰۰هزار تومان بابت تبلیغات، ۱۰۰هزار تومان بابت برند و درصدی برائ حق واردکننده، اضافه می‌شود و در نهایت یک گوشی ۵۰۰هزار تومانی با قیمت ۹۰۰هزار تومان در بازار عرضه می‌شود اما هزینه‌‌های تبلیغات، برند و واردات در جی ال ایکس حذف شده و با کاهش سود، محصول تقریبا با قیمت واقعی در بازار عرضه می‌شود.

مدیر فنی و فروش شرکت ارتباط همراه گویا اروند به مهر گفت: اگرچه تولید فعلی جی ال ایکس تنها بازار ایران را ساپورت می‌کند اما در دو ماه آینده با افزایش حجم تولید، بخش صادرات را نیز با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

به گفته وی در نوسان قیمت ارز، تا دلار ۲۵۰۰تومان قیمت‌ گوشی های جی ال ایکس تغییر نیافت اما پس از دلار ۲۵۰۰تومانی قیمت‌ها تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد؛ اما هم‌اکنون با کاهش قیمت دلار، در محصولات بعدی افت قیمت چشمگیری را در این گوشی های داخلی تجربه خواهیم کرد.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ