تلویزیون‌های منحنی در راه بازار

۱۰اردیبهشت،مهر- شرکت کره ای ال جی به منظور ربودن گوی سبقت از رقبای خود در ارائه تازهترین تلویزیونهای دنیا، پیش فروش اولین مدل از تلویزیونهای ۵۵ اینچی منحنی را از ماه آینده آغاز می کند.

درحالی که دو شرکت سامسونگ و ال جی در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیک لاس وگاس مبارزه شدیدی برای ادعای اینکه ارائه اولین تلویزیونهای منحنی توسط آنها برای اولین بار در جهان صورت گرفته، ال جی گام قطعی در این راه برداشته و به زودی به اولین شرکتی تبدیل می گردد که این فناوری را تجاری کرده و اولین او ال ایی دی های منحنی خود را از ماه آینده در بازار کره جنوبی به فروش می رساند.

تلویزیونهای منحی او ال ایی دی ال جی با صفحه نمایش ۵۵ اینچی یا به طور دقیق ۵۴٫۶ اینچی با لبه هایی که رو به جلو از چپ و راست منحی است ارائه کننده تجربه تماشای غرق شدن در فیلم است.

شرکت ال جی اظهار داشته است که پژوهشگران آن ۵ سال برای ساخت حدمطلوب منحنی ها صرف کرده تا کل سطح نمایش با چشم مخاطب دارای یک فاصله باشد.

او ال ایی دیهای منحنی ۵۵ اینچی چون او ال ایی دیهای غیر منحنی در ماه فوریه در اختیار مشتریان قرار می گیرند. این تلویزیونهای منحنی که در نوع خود اولین محصول تلقی می شوند یک زیرپیکسل سفید رنگ به ریرپیکسلهای سبز، قرمز و آبی متعارف اضافه کرده است و چون سایر تلویزیونهای ال جی دارای نسبت تضاد بی نهایت بدون توجه به روشنایی محیط یا زاویه دید است.

این نمایشگر منحنی تنها ۴٫۳ میلیمتر ضخامت داشته و وزن آن به ۱۷ کیلوگرم می رسد.

ال جی یک قطعه مخصوص آویختن تلویزیون به دیوار را نیز برای این مدل طراحی کرده است.

قرار است از ماه آینده پیش سفارش خرید تلویزیونهای منحنی در ۱۴۰۰ فروشگاه در کره جنوبی آغاز شود، گفته می گردد که قیمت این تلویزیونها ۱۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *