تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت از میدان آذر

خبرگزاری پانا : مجری طرح توسعه میادین نفتی آذر و چنگوله در شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) از برنامه تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت از میدان آذر خبر داد و گفت: امیدواریم با آغاز به کار دکل های حفاری، تولید نفت این میدان در زمان پیش بینی شده محقق شود.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از وزارت نفت ،حمید کریمی با اشاره به استقرار نخستین دکل حفاری میدان آذر در روز گذشته گفت: پس از استقرار دکل و آغاز عملیات حفاری نخستین حلقه چاه ظرف چند روز آینده، امید بسیار داریم که برنامه تولید نفت از این میدان در زمان تعیین شده محقق شود.

وی برنامه تولید از میدان آذر را براساس نقشه راه اولیه ۶۵ هزار بشکه در روز اعلام کرد و افزود: برای تولید این میزان نفت، ۵۵ ماه زمان پیش‌بینی شده است ولی پیش از رسیدن به این رقم برنامه داریم در مدت ۳۶ ماه، ۳۰ هزار بشکه‌ نفت از میدان تولید کنیم.

کریمی با بیان این که برنامه تولید نفت از میدان آذر با حفاری ۱۹ حلقه چاه انجام می‌شود، یادآور شد: نفت تولیدی آذر برای فرآورش به تاسیسات بهره‌برداری دهلران ارسال می‌شود.

استقرار دومین دکل حفاری در میدان آذر

مجری طرح توسعه میادین نفتی آذر و چنگوله همچنین از استقرار دومین دکل حفاری در میدان آذر ظرف چند روز آینده خبر داد و گفت: دکل حفاری “پیروزی” که متعلق به شرکت ملی حفاری است نیز، ظرف چند روز آینده برای آغاز حفاری دومین حلقه چاه در این میدان، از جنوب کشور راهی استان ایلام می‌شود.

وی پاک‌سازی و مین‌روبی میدان را از دشوارترین مراحل آماده‌سازی منطقه برای استقرار دکل خواند و گفت: میدان نفتی آذر در نقطه مرزی میان ایران و عراق قراردارد و از آنجا که در زمان جنگ تحمیلی چند عملیات جنگی بزرگ در این منطقه انجام شده بود، برای مین‌روبی و پاک‌سازی آن زمان زیادی صرف شد.

به گفته کریمی، احداث جاده‌های دسترسی، سلر، تامین دکل برای پوشش مخابراتی منطقه و عقد قرارداد برای تامین ۲۷ مگاوات برق مورد نیاز برای تاسیسات میدان، از دیگر فعالیت‌هایی است که برای آغاز توسعه آذر انجام شده است.

 


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ