تکلیف اپراتورها برائ برگزاری انتخابات الکترونیک

۲۳اردیبهشت،

 

کمیته تامین ارتباطات انتخابات شرکت مخابرات ایران را مکلف کرد که نقاط فاقد پوشش شبکه مخابراتی کشور را برائ برگزاری انتخابات الکترونیکی شناسایی کرده و وضعیت پوشش مخابراتی در مکان های اخذ رای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کنند.
 
جهانگیر اسدی مدیرکل روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با مهر، صورت جلسه آخرین جلسه کمیته هماهنگی تامین ارتباطات انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد.
 
وی با بیان اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نمایندگی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این کمیته حضور دارد، ادامه داد: نمایندگان وزارت کشور، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان فناوری اطلاعات و اپراتورهای مخابراتی و اینترنتی کشور دیگر اعضای این کمیته را تشکیل می دهند.
 
اسدی با تاکید برائنکه در آخرین جلسه برگزار شده این کمیته، تکالیف اپراتورهای مخابراتی برائ برگزاری انتخابات الکترونیکی مشخص شد، افزود: در این جلسه شرکت مخابرات ایران به نمایندگی از سایر اپراتورها حضور داشت که مکلف به بررسی آخرین وضعیت پوشش شبکه تلفن همراه در حوزه های اخذ رای شد. برائن اساس مقرر شد شرکت مخابرات ایران برائ برگزاری انتخابات الکترونیکی، پوشش مخابراتی تمامی حوزه های اخذ را بررسی و مکان های فاقد پوشش شبکه را شناسایی و اعلام کند.
 
این مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: با شناسایی مکان های فاقد پوشش تلفن ثابت و تلفن همراه امکان اجرای شیوه های جایگزین در زمان انتخابات وجود دارد.
 
وی با اشاره به برنامه های در دست انجام برائ برقراری بستر مطمئن برائ انتخابات الکترونیکی خاطرنشان کرد: در این جلسه سازمان فناوری اطلاعات نیز مکلف شد نسبت به وضعیت پوشش شبکه اینترنت در نقاط مختلف کشور، گزارش مدونی را برائ جلسه آینده این کمیته ارائه دهد.
 
اسدی تصریح کرد: سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت بسترهای مورد نیاز برائ انجام انتخابات الکترونیکی و برقراری ارتباطات پایدار در ایام انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را فراهم می کنند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ