ثبت احوال آمار مهاجرت ایرانیان را اعلام می کند

ثبت احوال آمار مهاجرت ایرانیان را اعلام می کند

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از انتشار آمار «مهاجرت» توسط این سازمان به عنوان یکی از برنامه‌های بلندمدت خبر داد و گفت: انتشار آمار «مهاجرت» منوط به حصول اطمینان از اعلام تغییر نشانی محل سکونت ایرانیان است.
 
محسن کرمی در گفت‌وگو با  ایسنا ، به روز رسانی آمار و اطلاعات تحولات جمعیتی و مهاجرت ایرانیان را یکی از وظایف ثبت‌احوال برشمرد و افزود: شهروندان مکلف هستند که تغییر نشانی محل سکونت خود را که حاوی اطلاعات مهاجرت است، ظرف مدت یک‌ماه اعلام کنند.
 
به گفته وی، در پی اعلام تغییر نشانی محل سکونت، کارت ملی جدیدی که حاوی کد پستی جدید محل سکونت فرد است، صادر شده و حداکثر یک ماه بعد از طریق پست برای او ارسال می‌شود.
 
کرمی با اشاره به اهمیت اعلام به موقع تغییر نشانی از سوی ایرانیان، به ایسنا گفت: این آمار برای رصد مهاجرت در کشور لازم است و به همین خاطر انتظار می‌رود که ایرانیان به محض تغییر نشانی، این موضوع را به ثبت احوال اعلام کنند.
 
معاون سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: برای اعلام تغییر نشانی، علاوه بر امکان مراجعه به دفاتر ثبت‌احوال، می‌توان بدون مراجعه حضوری و تنها از طریق پورتال الکترونیکی ثبت‌احوال به نشانی www.sabteahval.ir اعلام کنند.


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *