جداول تاثیرات اظهارات مقامات اجرایی بر نوسانات بازار ارز

۵ م دیماه ،

جداول تاثیرات اظهارات مقامات اجرایی بر نوسانات بازار ارز انتشار یافت.

  به گزارش خبرنگار مهر، آشفته بازار ارز کە بیش از یک ماه بود با ثابت نسبی قیمتها روبرو بود، در هفته جاری دوباره روند غیر عادی پیدا کرده است.

اگرچه بعضی فعالان بازار ارز، افزایش تقاضا – به سبب روزهای پایانی سال میلادی و افزایش مسافرت‌های خارجی- را از دلایل افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر می‌دانند اما افزایش ۴۰۰ تومانی نرخ ارز در دو-سه روز عادی به نظر نمی‌رسد.

در همین حال، قیمت دلار در بازار غیر رسمی  کە در چند هفته اخیر در محدوده ۳۰۰۰ تومان تثبیت شده بود، در پایان معاملات دیروز و صبح امروز به بیش از ۳۴۰۰ تومان افزایش یافت؛ افزایشی کە دوباره بازار دلالان ارز را داغ و آنان را “دسته -دسته” در میدان فردوسی تا چهارراه استانبول پراکنده کرد.

بازار ارز غیر رسمی در حالی دوباره وضعیت غیر عادی پیدا کرده کە مرکز مبادلاتی ارزی با هدف ساماندهی بازار ارز و رهبری قیمتها در این بازار از ابتدای مهرماه ایجاد شده است.

برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در ماه‌های اخیر ریشه بعضی التهابات ارزی را اظهارات نسنجیده و بی‌موقع بعضی مقامات اجرایی ارزیابی کرده‌اند.

برهمین اساس، خبرگزاری “مهر”  تاثیرات اظهارات مقامات اجرایی در تاریخ‌های ۱۴ شهریور ماه، ۱۱ مهرماه و دوم دی ماه ۹۱ – بر نوسانات نرخ ارز را یک روز قبل، روز اظهارنظر و یک روز بعد از اظهارنظر آنان بررسی کرده است. طبیعی به نظر می رسد کە اظهارات مقامات اجرایی بر مدیریت و ساماندهی بازار ارز تاثیر بگذارد اما بررسی‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهد. 

جدول تاثیر نشست ۱۴ شهریور مقامات اجرایی بر نوسانات ارز
 ارز – تاریخ  ۹۱/۰۶/۱۳  ۹۱/۰۶/۱۴  ۹۱/۰۶/۱۵
 نرخ دلار در بازار  ۲۱۴۰ تومان  ۲۱۸۰ تومان  ۲۲۰۵ تومان

جدول تاثیر نشست ۱۱مهرماه مقامات اجرایی بر نوسانات ارز
ارز / تاریخ  ۹۱/۰۷/۱۰ ۹۱/۰۷/۱۱ ۹۱/۰۷/۱۲
نرخ دلار در بازار  ۳۵۰۰ تومان ظهر ۳۲۶۰ تومان / عصر ۳۶۰۰ تومان  بیش از ۳۷۰۰ تومان

جدول تاثیر نشست دوم دی ماه مقامات اجرایی بر نوسانات ارز

 ارز – تاریخ  ۹۱/۰۹/۳۰  ۹۱/۱۰/۰۲  ۹۱/۱۰/۰۳
 نرخ دلار در بازار  ۳۰۸۰ تومان  ۳۱۶۰ تومان  ۳۲۸۰ تومان


sadkhabar.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ