جزئیات مذاکرات گازی ایران و پاکستان در اسلام آباد

۲۵ام بهمن ،

172-23.jpg

پاکستان و ایران در زمینه نحوه پرداخت وام ۵۰۰ میلیون دلاری ایران برای پروژه خط لوله گاز ایران – پاکستان از طریقه هزینه گاز پس از اجرایی شدن پروژه به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منابع آگاه در وزارت نفت پاکستان به روزنامه نیشن گفتند: دو طرف دربارهٔ جزییات مسائل مالی پروژه یک و نیم میلیارد دلاری خط لوله گاز ایران و پاکستان نظیر نحوه پرداخت، شرایط و مفاد وام، نرخ بهره، هزینه احداث هر کیلومتر خط لوله شامل پل‌ها، ایستگاه‌های کمپرسور و نحوه پرداخت پول از سوی پاکستان به ایران مذاکره کردند.

این پروژه در دسامبر ۲۰۱۴ تکمیل می‌شود و به وسیله آن روزانه ۷۵۰ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی ایران از طریق این خط لوله ۷۸۱ کیلومتری با قطر ۴۲ اینچ، به پاکستان صادر می‌شود. این خط لوله در فاز بعدی روزانه یک میلیارد فوت مکعب از گاز ایران را به پاکستان منتقل خواهد کرد.

در این مذاکرات ریاست هیات ایرانی را نایب رییس شرکت ایرانی تدبیر انرژی و ریاست هیات پاکستان را وزیر نفت و منابع طبیعی این کشور بر عهده داشتند. در این مذاکرات همچنین مدیرعامل شرکت شبکه گاز بین ایالتی پاکستان و مقامات ارشد وزارت دارایی این کشور حضور داشتند.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ