جزییات پذیرش دانشجوی ارشد در پردیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

۲۹م دیماه ،

11-692.jpg

پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر جهت نیمسال دوم سال تحصیلی - در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در رشته های کارشناسی ارشد فیزیک دریا، شیمی دریا،زیست فناوری دریا، زیست شناسی دریا- جانوران دریا، زیست شناسی دریا – اکولوژی دریا، زیست شناسی دریا- آلودگی دریا،مهندسی منابع طبیعی – تکثیر و پرورش آبزیان،محیط زیست دریا،مهندسی سواحل دریا دانشجو می‌پذیرد.

گفتنی است، پذیرش دانشجو در مقطع دکتری فیزیک دریا، زیست شناسی دریا گرایش جانوران دریا، زیست شناسی دریا گرایش اکولوژی دریا و تکثیر و پرورش آبزیان تنها از بین پذیرفته‌شدگان مرحله اول آزمون دکتری سال - دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در نیمسال اول سال تحصیلی - انجام می‌پذیرد.

بر این اساس، شورای آموزشی پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بعد از وصول مدارک تحصیلی داوطلبان باتوجه به سوابق آموزشی، ریز نمرات و معدل، مقطع ماقبل و در صورت لزوم برگزاری آزمون و انجام مصاحبه، اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی را اعلام خواهد کرد،‌ از آنجائیکه پذیرش دانشجو در پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بدون شرکت در کنکور سراسری انجام می‌شود لذا مرتبط بودن رشته تحصیلی با رشته مورد تقاضا می تواند در اخذ پذیرش و تایید صلاحیت علمی موثر باشد شایان ذکر است در صورتی که اشخاص متقاضی تحصیل در رشته‌ای به جز رشته فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی خود باشند باید درخواست خود را با درنظر گرفتن گروه آموزشی تنظیم نموده و متعهد گردند تا در دوره‌های پیش نیاز رشته پذیرش شده شرکت نموده و شهریه آن را پرداخت نمایند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، به منظور کمک به تربیت نیروی انسانی متخصص استان خوزستان، ۳۰ درصد ظرفیت دوره‌های پردیس دانشگاهی به داوطلبان بومی استان (۲۰ درصد شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و ۱۰ درصد به داوطلبان سایر شهرستان‌های استان) اختصاص خواهد داشت.

گفتنی است، دارابودن مدرک رسمی پایان دوره کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر داخل و یا خارج از کشور، دارا بودن حداقل میانگین معدل کل مقطع ماقبل بیشتر از ۱۲، تایید صلاحیت علمی داوطلبان پس از بررسی مدارک و ریز نمرات، سوابق آموزشی و در صورت صلاحدید گروه آموزشی، شرکت در آزمون اختصاصی و موفقیت در آزمون و قبولی در مصاحبه حضوری انجام می‌شود.

دارابودن یکی از مدارک زبان انگلیسی در سطوح رایج آن و دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم و یا موقت بعضی دیگر از شرایط اخذ پذیرش است.

به گزارش ایسنا، مدرک فارغ التحصیلی در دوره‌های دایر در پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، مدرک رسمی و بر اساس مجوز شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی است و هزینه‌های دوره اعم از شهریه ثابت، شهریه دروس پیش نیاز، شهریه متغیر واحدهای نظری و عملی و پایان نامه و درصورت لزوم دوره زبان آموزی و سایر هزینه های تردد، اسکان و تغذیه برعهده پذیرفته شده است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش داوطلبان غیر ایرانی

تکمیل فرم تقاضانامه اخذ پذیرش، تصویر مدرک فارغ التحصیلی و یا گواهی پایان دوره کارشناسی که به تایید سفارت ایران در آن کشور رسیده باشد و دانشگاه محل تحصیل مورد تایید وزارت علوم باشد، تصویر تمامی صفحات گذرنامه و مدارک تشخیص هویت، معرفی‌نامه از سوی معاونت دانشجویی و یا مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی وزارت متبوع، اصل فیش واریزی بانکی به مبلغ یک میلیون ریال به حساب شماره ۲۱۷۷۲۸۲۲۱۲۰۰۷ حساب بانک ملی شعبه خرمشهر بعضی از مدارک لازم برای پذیرش داوطلبان غیر ایرانی است.

شایان ذکر است، شهریه هر نیمسال تحصیلی برای دانشجویان خارجی معادل ارزی شهریه‌های داخلی خواهد بود و دانشگاه جهت اخذ روادید برای دانشجویان خارجی اقدام خواهد نمود. تا ۲۵ درصد ظرفیت هر دوره برای داوطلبان خارج از کشور اختصاص می‌یابد.

متقاضیان می‌توانند مدارک ثبتنامی را به نشانی خرمشهر ابتدای بلوار خرمشهر، آبادان بعد از فلکه کوی بهروز، واحد پردیس دانشگاهی، کارشناس آموزش پردیس دانشگاهی، کدپستی ۴۳۱۷۵-۶۴۱۹۹، صندوق پستی ۶۶۹ ارسال کنند.

اطلاعات بیشتر بر روی پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به نشانی http://kmsu.ac.ir/قابل دسترسی می‌باشد.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *