جنوب به شمال تهران رسید

۰۲خردادماه،

بزرگراه امام علی (ع) به طول ۳۵ کیلومتر با حضور چمران و جمعی از مسئولین شهری افتتاح و آماده بهره‌برداری شد.

روزگارنو: فاز نهایی بزرگراه امام علی (ع) تهران با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و بدون حضور شهردار تهران به بهره‌برداری رسید.

بزرگراه امام علی(ع) به طول ۳۸ کیلومتر شمال تهران را به جنوب شهر متصل می‌کند و در این مسیر ۸۳ دستگاه پل یا سازه پل شکل احداث شده است. محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح این بزرگراه حضور نداشت و علی لاریجانی در سخنرانی خود با اشاره به عدم حضور وی در این مراسم با لحن شوخی گفت که «وی دنبال رای حلال است، اینجا نیست اما روحش اینجا حاکم است.» لاریجانی همچنین با اشاره به مشکلات امروز کشور اظهار کرد: مشکلاتی که از گرانی و تورم در کشور وجود دارد نتیجه سوءتدبیر است اگر تدبیر بود و افراط و تفریط نمی‌شد، مردم گرفتاری و مشکلات امروز را نداشتند.

کاهش محدوده زوج و فرد از شنبه

در همین حال، رییس پلیس پایتخت با اشاره به افتتاح بزرگراه امام علی (ع)، گفت: با افتتاح این بزرگراه و در جهت کاهش مشکلات شهروندان شرق تهران برای تردد، مرز محدوده شرقی طرح زوج و فرد به بزرگراه امام علی (ع) منتقل می‌شود. 

سردار حسین ساجدی‌نیا در گفت‌وگو با «ایسنا» افزود: بر این اساس مناطق آیت، نارمک، نیروی هوایی و… از محدوده زوج و فرد جدا می‌شوند و شهروندان این مناطق بدون محدودیت در این مناطق تردد می‌کنند.

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه اجرای این طرح از صبح شنبه (امروز) آغاز خواهد شد، گفت: بر این اساس ضلع شرقی محدوده زوج و فرد بزرگراه امام علی (ع)، ضلع جنوبی بزرگراه بعثت، ضلع غربی بزرگراه نواب و چمران و ضلع شمالی آن بزرگراه رسالت خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده است، تاکید کرد: ماموران پلیس راهور تهران بزرگ از روز شنبه در محدوده تازه مستقر می‌شوند و به شهرداری تهران نیز اعلام شده است تا ضمن جابه‌جایی تابلوهای مربوطه نسبت به انتقال دوربین‌ها به مرز تازه اقدام کند.

 به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ از روز شنبه ورود خودروها از بزرگراه امام علی (ع) به سمت غرب مشمول محدودیت زوج و فرد شده و طول بزرگراه امام علی (ع) و معابر شرقی آن از این محدوده خارج شده است که به این ترتیب مشکلات مردم این مناطق برای تردد به حداقل ممکن خواهد رسید. 

خبرگزاری مهر


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *