حریف نخست یوسف کرمی در یک نگاه

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ؛اما دقایق بعد از مبارزه حاجی پور یوسف کرمی در وزن ۸۰- کیلوگرم مردان از ساعت ۱۳:۴۵  به وقت تهران در سالن اکسل لندن به مصاف “نیکولاس گارسیا ” از اسپانیا میرود. این اسپانیایی نفر پنجم رنکینگ جهانی در این وزن است.

از نکات جالب قرعهکشی این وزن رویارویی رامین عزیزف نفر اول رنکینگ جهانی با استیون لوپز آمریکایی است. در واقع قرعه یوسف کرمی را باید سخت تر از قرعه های دیگر هموطنان او یعنی معتمد و حاجی پور دانست که این امر به دلیل رنکینگ المپیکی کرمی بود.
گارسیا بلند قامت ومحتاط

نیکولاس گارسیا: (۲۰/۰۶/۱۹۸۸)

مبارز قابل احترامی است هر چند که شکست مقابل ایرانی ها را بارها تجربه کرده است.

قهرمان نوجوانان اروپا در باکو ۲۰۰۵، در مسابقات ۲۰۰۸ اروپا و ۲۰۰۹ جهانی دانمارک حضور در فینال را تجربه کرده است.

نیکولاس در یونیورسیاد سال ۲۰۰۸ بلگراد ۷ – ۸ به روح ا… طالبی باخت. در فینال جهانی کپنهاگ هم صفر – صفر مقابل استیون لوپز آمریکایی متوقف شد.

گارسیا در انتخابی المپیک لندن هم مبارزه پای فینال را ۳ – ۷ به یوسف کرمی باخت تا بعد از شکست برابر مائورو سارمینتو با نتیجه ۵ – ۶ راهش برای مسافرت لندن طولانی تر شود.

این اسپانیایی در مسابقات کسب سهمیه سال ۲۰۱۲ کازان نتیجه مبارزه پای فینال را به آرمن یرمیان ارمنی ۶-۷ واگذار کرد تا اینکه سرانجام با پیروزی بر برادلی دانمارکی آنهم با نتیجه ۱۰ بر ۳ مسافر لندن شد .البته گارسیا در تورنمنت کلاس A منچستر هم به آرون کوک انگلیسی ۷ – ۱۰ باخت و این پایان شکستهای او مقابال کوک انگلیسی نبود چرا که در مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۱۲ منچستر بعد از شکست دادن مائورو سارمینتو ایتالیایی با نتیجه ۱۰-۵ در پای فینال دوباره ۸-۱۰مغلوب آرون کوک شد تا برنز بگیرد.

خصوصیات فنی: برگ برنده گارسیا قامت بلند اوست وگرنه  از نظر تکنیکی چیز خاصی ندارد. نیکولاس نه باهوش است و نه شگردی قابل احترام دارد. گارسیا مبارزی است با بالاهای کشیده و هوش معمولی. اگر این اسپانیایی کمی بر قدرت بدنیش بیفزاید و جنگنده ظاهر شود برای هر حریفی خطر ناک است البته از کجا معلوم شاید برای المپیک لندن به دنبال اجرای همین راهکار باشد که در این صورت خطرناک جلوه می کند.


Varzesh3.com | ورزش ۳

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ