حمایت از اقدامات تروریستی مغایر با منافع ملت‌هاست

۳۰ام بهمن ،

معاون اول رییس جمهور در دیدار سفیر سوریه در ایران:

معاون اول رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از اصلاحاتی که در جهت تامین خواسته‌های ملت سوریه باشد حمایت می‌کند و دخالت خارجی در امور این کشور و هرگونه حمایت از اقدامات تروریستی را مغایر با منافع ملت سوریه و سایر ملتها می‌داند.

به گزارش حوزه دولتممتازنیوز، محمدرضا رحیمی عصر امروز(دوشنبه) در دیدار «عدنان محمود» سفیر سوریه در ایران، با تاکید بر اینکه مسوولین دو کشور از اراده ای جدی برای توسعه مناسبات برخوردار می باشند، بر لزوم افزایش رایزنی و تبادل دیدگاه ها میان مقامات دو کشور در جهت گسترش روابط در تمامی زمینه ها تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با بیان اینکه منافع دو ملت ایران و سوریه با هم گره خورده است، افزود: دشمنان تلاش می کنند از طریق فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران و ایجاد جنگ و خونریزی در سوریه به اهداف خود دست پیدا کنند اما به فضل الهی در این راه شکست خواهند خورد.رحیمی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت سوریه خواهد بود و با جدیت از آنان در مقابله با دشمنان و تروریست ها حمایت می کند.

« عدنان محمود» سفیر سوریه در ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران منظومه ای از تاریخ و ارزشهای گرانبها است، از مواضع ایران در حمایت از ملت سوریه در مقابله با دشمنان قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: به رغم تبلیغات گسترده رسانه ای قدرتهای بزرگ علیه جمهوری اسلامی ایران، خوشبختانه محبوبیت ایران در بین ملتهای منطقه بویژه ملت سوریه رو به افزایش است و برنامه ریزی دشمنان برای ضرذبه زدن به وجهه ایران بی نتیجه است.

عدنان محمود همچنین اوضاع سوریه را رو به بهبود توصیف کرد و افزود: اقشار مختلف مردم خواهان خروج نیروهای بیگانه از این کشور می باشند و دولت نیز برنامه گفتگو با طیف ها و گروههای مختلف را دنبال می کند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *