داستانی نفرت انگیز در رادیو تهران روایت می گردد

۳۰م دیماه ،

روایت فئودور داستایوسکی را با نام «یک داستان نفرت انگیز» شنبه ۷ بهمن، از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه از رادیو تهران بشنوید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رادیو تهران؛ محسن حکیم معانی، سردبیر از روایت یک داستان نفرت انگیز در کتاب شب خبر داد و افزود: اثر فئودور داستایوسکی از شنبه ۷ بهمن، در برنامه کتاب شب از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه با روایت یک داستان نفرت انگیز با ترجمه شهلا طهماسبی همراه شنوندگان خواهد بود.
فئودور داستایوسکی از سال ۱۸۲۱ در مسکو به دنیا آمد و فقط در سال های پایانی زندگی از تنگ دستی رهایی یافت. از دیگر کتاب های او می توان به « برادران کارامازوف »، « تسخیرشدگان »، « ابله »، « قمارباز » و « یادداشتهای زیرزمینی » نام برد.
وی به خلاصه داستان اشاره داشت و افزود: یک داستان نفرت انگیز دربارهٔ ژنرالی اشرافی و جاه طلب، در دوره بروز تحولات اجتماعی در روسیه است، او با ادعای طرفداری از فرودستان، می کوشد خود را دوست آنان معرفی کند و از این رهگذر به موقعیت و مقام برسد. از قضای روزگار، به جشن عروسی کارمند فقیر خود راه پیدا می کند، اما برخلاف تصورات ذهنی اش، نه تنها در جلب دوستی آدم هایی که از طبقه او نیستند، توفیقی بدست نمی آورد، بلکه از رفتارش آشکار می گردد که آنها را خوار می شمرد و لایق همنشینی با خود نمی داند و سلسله حوادثی که در جشن عروسی و پس از آن رخ می دهد، به او می فهماند که افکار و ادعاهای نوع دوستانه اش توهماتی خود فریبانه بیش نبوده است و…
عوامل این برنامه عبارتند از: محمود احمدی، تهیه کننده؛ بهروز رضوی، گوینده؛ احسان پویا، کارشناس و منتقد؛ معصومه خادم‌نیا ، محمدرضا گودرزی و مریم نیک‌رو، نویسنده.
گفتنی است؛ مخاطبان با ارسال پیام کوتاه به شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ و یا با مراجعه به آدرس الکترونیکی radiotehran@irib.ir می‌توانند رمان‌های مورد علاقه خود را معرفی کنند تا در این برنامه خوانده و نقد شود. /ص
 


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *