در سال ۹۸ نرخ هزینه‌ معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت‌ها چقدر تعیین شد؟

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

در سال 92 نرخ هزینه‌ معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت‌ها چقدر تعیین شد؟

ممتازنیوز: با موافقت دولت، نرخ هزینه های معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت‌ها تعیین شد.

به گزارش ممتازنیوز، وزیران عضو کارگروه تعیین نرخ هزینه های معاینه فنی خودرو بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد؛ نرخ هزینه های معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت ها شامل خودروهای سبک عادی و گازسوز؛ ۲۲۰ هزار ریال، خودروهای سنگین عادی ۳۵۰ هزار ریال و موتور سیکلت ۱۰۰ هزار ریال تعیین شده است.
همچنین در خصوص خودروهای گازسوز به ازای افزایش هر مخزن مازاد بر یک مخزن، مبلغ هفتاد هزار ریال به هزینه تست مخازن اضافه می شود. چنانچه به درخواست مرکز معاینه فنی مجاز و تایید شرکت های صلاحیت دار مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران، نیاز به باز و بسته کردن مخزن و آزمونهای مربوط باشد، هزینه انجام آزمون مبلغ پانصد هزار ریال به ازای هر مخزن اضافه می شود.
بر این اساس، نرخ هزینه های معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت ها برای هر بار مراجعه بعدی ظرف مدت پانزده روز پس از مراجعه اول (به منظور رفع نقایص تشخیص داده شده در مراجعه اول)، شامل خودروهای سبک ۲۰ هزار ریال، خودروهای سنگین ۴۰ هزار ریال و موتورسیکلت ها ۱۰ هزار ریال تعیین می شود.
مهلت اجرای مقرر برای خودروهای گازسوز یک ماه تعیین می شود. نرخ ارائه خدمات برای مراجعات بعد از انقضاء مدت تعیین شده پس از مراجعه اول، معادل اولین مراجعه محاسبه خواهد شد.
بر اساس این مصوبه، مراکز معاینه فنی باید از دریافت هر مبلغی بیشتر از نرخ های تعیین شده، با توجه به لحاظ کلیه حقوق دولتی و هزینه های مربوط به چاپ و تکثیر و موارد مشابه در آنها خودداری کنند

www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ