دستگیری عامل ایجاد شبکه‌های فساد اینترنتی

۰۹ام بهمن ،

پسر اصفهانی که با چهره تاجر جوان در اینترنت دختران را فریب داده و صفحات مبتذل را مدیریت می کرد، دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ ستار خسروی رییس پلیس فتا اصفهان با اعلام این مطلب گفت: با شکایت دختر جوانی مبنی بر هتک حرمتش در فضای مجازی، مأموران اقدامات خود را آغاز کردند. این دختر در شکایتش گفت: با فردی در یکی از صفحات شبکه‌های اجتماعی آشنا شده و این آشنایی با انجام گفتگوهای صوتی و تصویری اینترنتی هر روز بیشتر شد تا آنجا که پسر جوان به بهانه ازدواج و آشنایی بیشترعکس شخصی و خانوادگی ام را گرفت. پس از مدتی متوجه انتشار یافتن تمام اطلاعات و عکس هایم برای اعمال غیراخلاقی و ترویج فساد در اینترنت شدم.
رییس پلیس فتا استان اصفهان افزود: پس از تحقیقات فنی و تخصصی، نشانه‌هایی از متهم در چندین وب‌سایت و وبلاگ ملاحظه شد که مشخص شد متهم خود را جوانی اصفهانی و تاجر در خارج از کشور معرفی کرده و با ایجاد گروهی با نام مبتذل در یکی از شبکه‌های اجتماعی مبادرت به تحریک و تشویق جوانان به ایجاد رابطه غیراخلاقی کرده است. با تلاش مأموران متهم شناسایی و دستگیر شد و به بزه خود اعتراف کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: هر کس به قصد ضرر رساندن به غیر یا تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب علیه دیگران کند افزون بر اعاده حیثیت برابر قانون به حبس از نود و یک روز تا دو سال و یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
رییس پلیس فتا اصفهان اخطار داد:ترویج فساد و بی‌بند و باری به هر نحو و انتشار یافتن مطالب و موضوعاتی با محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی جرم تلقی شده و پلیس فتا با عاملان آن برخورد می کند.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *