دعوت گروه جهادی از اصغر فرهادی به حضور در اردوهای جهادی!

دعوت گروه جهادی از اصغر فرهادی به حضور در اردوهای جهادی!

به نقل از روابط عمومی گروه جهادی شهید وزوایی، در پی ابراز نگرانی اصغر فرهادی از وضعیت گورخواب‌ها که در نامه‌ای به رئیس جمهور عنوان شد، گروه جهادی شهید وزوایی بسیج دانشگاه صنعتی شریف از این کارگردان دعوت کرد تا با حضور در اردوهای جهادی، جهت تسری امید و انگیزه و نه سیاه نمایی، روایت‌گر تلاش بی منت دانشجویان و اقشار گوناگون مردم در این اردوها برای دوستان ایرانی و غیرایرانی خود باشد و سهمی در رفع محرومیت از این سرزمین داشته باشد.

  در ابتدای این نامه بیان شد:

این روزها، انتشار اخبار و گزارش‌های مرتبط با پدیده‌ تلخ تازه‌ای که گریبان شهرمان را چسبیده، مسئولین را به فکر فرو برده و مردم را بهت‌زده کرده است. تصاویر دلخراش «گورخوابی» عده‌ای از مردم همین شهر و دیار، دل‌هایمان را لرزانده و اندوه را بر ما چیره کرده است. در این میان، واکنش سریع یکی از هنرمندان کشور، ما را بر آن داشت تا دست به قلم برده و نکاتی را یادآور شویم.

 در این نامه خطاب به اصغر فرهادی ضمن دعوت از وی برای شرکت در اردوهای جهادی اظهار شد:

نامه‌ هوشمندانه و جالب‌توجه شما خطاب به رئیس جمهور درباره پدیده شوم «گورخوابی» حاوی نکاتی مهم بود که لازم دیدیم در تکمیل آن‌ها، مسائلی را خدمت جنابعالی متذکر شویم. شما فرموده‌اید «امروز سراسر وجودم شرم است و بعض». امروز سراسر وجود همه ما شرم و بغض است. ما شرمگینیم از اینکه چرا برخلاف تاکیدات صریح امام خمینی و رهبر انقلاب، فکری به حال این محرومین و دردمندان نکرده ایم و چرا مسئولین امر را بابت اهمال نسبت به مقوله «فقر» مورد پرسش جدی قرار نداده ایم.

 آقای فرهادی؛ شما به رئیس جمهور نامه می نویسید و از حاکمان می‌خواهید با لباس مبدل به میان مردم رفته و از وضع زندگی آنها آگاه شوند. چیزی که شما طلب کرده اید در دولت فعلی عملاً بی سابقه است، اما در جمهوری اسلامی کم سابقه نیست. آنچه کم سابقه است همت و تلاش واقعی، و نه نمایشی هنرمندان برای رفع محرومیت از مستضعفین است.

 همچنین در بخشی از این نامه بیان شد: آقای فرهادی؛ ما دانشجویان سال‌هاست بخش قابل توجهی از تابستان و بعضاً نوروز و زمستان خود را صرف خدمت به محرومین می کنیم و با شرکت در اردوهای جهادیمی کوشیم باری هرچند کوچک را از روی دوش مردم رنج‌دیده برداریم. این اردو‌ها در قالب‌های درون شهری و برون شهری و در زمینه های عمرانی،فرهنگی،آموزشی و پزشکی تشکیل می ‌شوند و منشا خیرات و برکات زیادی در کشور گشته اند.

 به اعتقاد ما این گونه پویش‌ها و کوشش های جهادی است که راه علاج کشور از بحران فقر و آفت استضعاف است. بنابراین از شما که با نامه خود نشان دادید دغدغه رفع محرومیت پیدا کرده‌اید، رسماً دعوت می‌کنیم تا با حضور در اردوهای جهادی، جهت تسری امید و انگیزه و نه سیاه نمایی، روایت‌گر تلاش بی منت دانشجویان و اقشار گوناگون مردم در این اردوها برای دوستان ایرانی و غیرایرانی خود باشید و سهمی در رفع محرومیت از این سرزمین داشته باشید.

  بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در نامه خود خطاب به اصغر فرهادی تاکید کرد: ماجرای «گورخواب‌ها» با نامه شما تا چند روز در صدر اخبار و زبان مسئولین جریان خواهد داشت، اما به زودی توسط همان‌ها که نامه شما را «لایک» کرده‌اند، فراموش خواهد شد. آقای فرهادی این شهر، شهر نوید داده شده و سرزمین آرمان ها نیست، اما یقیناً رسیدن به شهر آرمان‌ها، با همت و تلاش جمعی ما و انجام فعالیت هایی فراتر از نامه نگاری با مقصرین اصلی این رنج و محرومیت محقق خواهد شد. به امید دیدار شما و همه هنرمندان کشور در اردوهای جهادی.

 همچنین در پایان این نامه، تاریخ های  ٣ تا ١٢ بهمن، ۶ تا ١٣ فروردین، ٢۴ تیر تا ٣ مرداد و پنج شنبه ها و جمعه ها منطقه ١٩ تهران به فرهادی برای حضور در اردو‌های جهادی گروه جهادی شهید وزوایی دانشگاه شریف پیشنهاد داده شد.

گردآوری:گروه فرهنگ وهنر
momtaznew.com/culture
منبع:jamnews.ir

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ