رشد ۲۰ درصدی عناوین کتاب در دهمین نمایشگاه یاد یار مهربان – اخبار اجتماعی

دبیر دهمین نمایشگاه یاد یار مهربان از رشد ۲۰ درصدی عناوین کتاب نسبت به نهمین دوره این نمایشگاه نسبت خبر داد و گفت: ۲۵ هزار و ۲۴۶ عنوان کتاب در دهمین نمایشگاه یاد یار مهربان عرضه خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دکتر امیرمسعود شهرام‌نیا اظهار داشت: با توجه به این که سال گذشته ۲۱ هزار عنوان کتاب به نمایشگاه راه یافته بود امسال شاهد رشد ۲۰ درصدی عناوین کتاب ها در نمایشگاه خواهیم بود.
شهرام نیا افزود: عناوین کتاب هایی که در دهمین نمایشگاه یاد یار مهربان عرضه می شوند در سایت www.yym.ir به ثبت رسیده است. از مجموع بیش از ۲۵ هزار عنوان کتاب معرقی شده، تعداد ۱۸ هزار و ۶۰۰ عنوان کتاب تحویل دبیرخانه شده است و مابقی کتابها تا چند روز آینده از سوی ناشران به دبیرخانه ارائه خواهد شد. 
وی در ادامه تصریح کرد: در دهمین نمایشگاه یاد یار مهربان ۵۱۰ ناشر اعلام آمادگی کرده اند که از این تعداد ۱۶۰ ناشر که سال گذشته در نمایشگاه حضور نداشتند، امسال از نمایشگاه استقبال کردند و ۳۵۰ ناشری که سال گذشته هم تجربه حضور در نمایشگاه را داشتند امسال همچنان با یاد یار مهربان همراه خواهند بود.
دبیر دهمین نمایشگاه یاد یاد مهربان با اشاره به این که هیئت کارشناسی، متشکل از سه کارشناس از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و وزارت آموزش و پرورش، وظیفه بررسی و تأیید عناوین کتاب ها در نمایشگاه را بر عهده دارند، گفت: کتاب¬های ارائه شده باید دارای اطلاعات به روز علمی و متناسب با رده سنی مخاطبان نمایشگاه بوده و چاپ اول آن ها سال ۱۳۸۹به بعد باشد.
دهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت موسسه نشر شهر، با هدف اهدای کتاب به مدارس، کتابخانه های عمومی، مراکز آموزشی، حوزه های علمیه، خوابگاه های دانشجویی و کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود و بازدید از آن برای عموم آزاد است. 
دهمین نمایشگاه کتاب یاد یار مهربان ۲۰ تا ۲۶ آبان، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، در بوستان گفتگو، واقع در بزرگراه شهید چمران برپا خواهد ‌شد./ف


باشگاه خبرنگاران
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ