رییس راهور تهران خبرداد: انسداد بخشی از خیابان ولیعصر(عج) و پل کن iبه مدت حداقل ۲ ماه

۲۶ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

1727.JPG

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از انسداد پل کن و بخشی از خیابان ولیعصر(عج) iبه مدت حداقل ۲ ماه خبر داد.

سردار حسین رحیمی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره iبه جلسه برگزار شده با مسئولان شهرداری تهران در خصوص پل کن گفت: در این جلسه مقرر شد با سریعت ظرف دو ماه آینده کنارگذر غرب iبه شرق و پس از آن با سریعت کمتر کنارگذر شرق iبه غرب این پل برای تردد خودروها در اختیار پلیس قرار گرفته و ایمن‌سازی لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه بعید است پل کن تا عید مجددا زیر بار ترافیکی برود، گفت: بر این اساس هم اکنون خودروهایی که از غرب iبه شرق یعنی از کرج iبه سمت تهران از جاده قدیم کرج استفاده می‌کنند باید از تقاطع تهرانسر iبه سمت گلها ادامه مسیر داده و پس از آن وارد جاده مخصوص شده و iبه سمت شرق مسیر خود را تا میدان آزادی طی کنند. همچنین خودروهایی که iبه سمت غرب از میدان فتح تردد می‌کنند باید از سه راهی شیرپاستوریزه iبه سمت خیابان زرند و پل ساوه و پس از آن جاده قدیم تهران – ساوه ادامه مسیر دهند.

رییس پلیس راهور تهران افزود: دور برگردانی نیز احداث شده است که برای دسترسی محلی iبه خیابان‌های زرند و محدوده شیر پاستوریزه هم اکنون از آن استفاده می‌شود.

وی با پیشنهاد iبه همهی رانندگان خودروهای سنگین مبنی بر تردد از جاده مخصوص iبه جای جاده قدیم گفت: در عین حال iبه خودروهای شخصی پیشنهاد می کنیم از اتوبان تهران – کرج استفاده کرده و از سوی دیگر با توجه iبه بازگشایی انتهای بزرگراه همت – خرازی این دسته از رانندگان می‌توانند از وردآورد وارد اتوبان همت شده و یا بالعکس از اتوبان همت وارد وردآورد شده و ادامه مسیر دهند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره iبه انسداد پل کن گفت: بر این اساس پیش بینی می‌شود در خیابان‌های شهید لشگری (جاده مخصوص) مسیر فرودگاه مهرآباد تهران، پل اکباتان و میدان آزادی ترافیک سنگین شود و با توجه iبه اینکه بار بازگذشت حجاج همچنان ادامه دارد، پیش بینی می‌کنیم ترافیک محدوده فرودگاه مهرآباد و میدان آزادی iبه میزان قابل توجهی افزایش داشته باشد.

انسداد بخشی از خیابان ولیعصر (عج) iبه مدت ۲ ماه

وی همچنین از انسداد بخشی از خیابان ولیعصر (عج) از ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۵ آبان iبه مدت حدود دو ماه خبرداد.

رییس پلیس راهور تهران افزود: براساس درخواست مترو تهران برای خروج دستگاه حفار TBM در خط ۳ بخشی از خیابان ولیعصر (عج) حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان لبافی‌نژاد از ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۵ آبان iبه مدت دو ماه مسدود شده و رانندگان باید از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

وی با اشاره iبه اینکه خط ویژه شمال iبه جنوب خیابان ولیعصر (عج) در این محدوده تغییر مسیر خواهد داد، گفت: براین اساس اتوبوس‌هایی که در مسیر شمال iبه جنوب خیابان ولیعصر (عج) تردد می‌کنند از ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۵ آبان باید از خیابان بزرگمهر وارد خیابان وصال شده و پس از آن این مسیر را شمال iبه جنوب تا خیابان جمهوری طی کرده و پس از آن مجددا وارد خیابان ولیعصر(عج) iبه سمت جنوب شوند.

رییس پلیس راهور تهران iبه ایسنا گفت: همچنین اتوبوس‌هایی که از جنوب iبه شمال خیابان ولیعصر (عج) قصد تردد دارند باید از خیابان جمهوری iبه سمت شرق تا سردار جنگل (۳۰ تیر) رفته و پس از آن iبه سمت شمال تا خیابان لبافی‌نژاد ادامه مسیر داده و پس از آن iبه سمت غرب تا خیابان ولیعصر(عج) و از آنجا از خیابان ولیعصر (عج) iبه سمت شمال بروند.

وی در خصوص تردد خودروهای شخصی نیز در این محدود گفت: خودروهای شخصی که از جنوب iبه شمال خیابان ولیعصر (عج) قصد تردد دارند باید iبه خیابان جمهوری iبه سمت شرق شده و پس از آن از چهارراه هادی iبه سمت شمال رفته و از خیابان‌های رازی و تقاطع لبافی مجددا iبه سمت غرب تا چهارراه ولیعصر (عج) و پس از آن خیابان ولیعصر (عج) iبه سمت شمال ادامه مسیر دهند.

رییس پلیس راهور تهران با تاکید بر اینکه براساس اعلام مترو این عملیات حدوت دو ماه iبه طول می‌انجامد، افزود: براین اساس در این مدت این محدوده از خیابان ولیعصر(عج) مسدود بوده و رانندگان حتما باید از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

انسداد میدان محمدیه iبه سبب ایجاد ۲ حفره و احتمال بازگشایی تا شنبه

وی با اشاره iبه ایجاد دو حفره از روز پنجشنبه در ضلع جنوبی میدان محمدیه نیز iبه ایسنا گفت: ایجاد این دو حفره سبب شد که این محور نیز که یکی از محورهای مهم جنوب تهران محسوب می‌شود با بار ترافیکی سنگینی مواجه باشد که مسئولان شهرداری قول داده‌اند تا اواسط شنبه این محور را آماده کرده و زیر بار ترافیکی قرار دهند.

رییس پلیس راهور تهران در خصوص مسیرهای جایگزین تاکید کرد: در صورتی که مشکل مرتفع نشود خودروهایی که قصد تردد از مولوی iبه سمت میدان محمدیه را دارند باید iبه سمت میدان شوش و از آنجا خیابان‌های هرندی و خیام استفاده کنند.

وی در خصوص تردد اتوبوس‌های این مسیر نیز گفت: اتوبوس‌ها نیز باید در این محور نیز از مسیر شوش و خیابان خیام جنوب و خیابان ری و میدان قیام استفاده کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *