سبقت اپلیکیشن‌های آندروئید از اپل

۱۳خردادماه،

فضای سایبر > روندها– ممتازنیوز:
تحلیل‌گران بازار می‌گویند سیستم آندروئید گوگل در چند ماه آینده به محبوب‌ترین پلتفرم اپلیکیشن در جهان بدل خواهد شد و از اپل پیشی خواهد گرفت.

دیلی تلگراف می‌نویسد گرچه اپل اخیرا رسیدن به مرز ۵۰ میلیارد دانلود اپلیکیشن را جشن گرفت، کاربران پلتفرم آندروئید  گوگل در حال حاضر در هر ماه ۵۰۰ میلیون اپلیکیشن بیشتر نسبت به دانلودها در فروشگاه اپل دانلود می‌کنند.

میزان دانلود از فروشگاه اپلیکیشن گوگل، با نام” گوگل پلی”(Google Play) با ساخته شدن دستگاه‌های تازه آندروئیدی بوسیله سامسونگ، علیرغم نبود اپلیکیشن‌های پیشرفته و میزان کمتر صرف هزینه بوسیله کاربران، در حال اوج گرفتن است. 

در حال حاضر ۹۰۰ میلیون وسیله آندروئیدی در بازار موجود است، در حالیکه شمار فراورده‌های اپل به ۶۰۰ میلیون می‌رسد.

اما آندروئید اخیرا از لحاظ افزایش شمار سازندگان اپلیکیشن بر اپل پیشی گرفته است، به طوری که سازمان‌هایی مانند بی بی سی رویکرد تازهی را پیش گرفته‌اند و اپلیکیشن‌های محبوب‌شان را به طور همزمان بر روی هر دو پلتفرم عرضه می‌کنند.

گرچه هنوز اپلیکیشن‌های معدودی در ابتدا بر روی اندروئید عرضه می‌شوند، شمار فزاینده‌ای از محبوبترین آنها بر روی هر دو سیستم قابل دسترسی می باشند و شکاف میان عرضه آنها بر روی این دو پلتفرم در حال کاهش یافتن است.

اپل می‌گوید که بیش از ۸۵۰۰۰۰ عنوان اپلیکیشن در فروشگاه اپل در دسترس دارد، و در مقابل گوگل می‌گوید در مجموع ۴۸ میلیارد اپلیکیشن از گوگل پلی دانلود شده است. در سال جاری هر ماه تقریبا دو میلیارد اپلیکیشن iOS دانلود شده است در حالیکه این میزان در هر ماه برای گوگل پلی ۲٫۵ میلیارد بوده است. بنابراین اگر روند فعلی ادامه یابد ،انتظار می‌رود تا ماه اکتبر گوگل از اپل پیشی گیرد.

البته هوراس دیدیو، یک تحلیل‌گر در شرکت آسیمکو می‌گوید گ میزان کل دانلود/ نصب برنامه‌ها در حال حاضر ۸۳ اپلیکیشن به ازای هر وسیله iOS فروخته شده و ۵۳ اپلیکیشن برای هر وسیله فعال شده آندروئیدی است.

به گفته او با توجه به شمار بیشتر وسائل آندروئیدی شمار کلی دانلودهای آن بیشتر خواهد بود ،اما در هر وسیله iOS شمار بیشتری اپلیکیشن نصب می‌شود، و نشانی از باریک شدن این شکاف دیده نمی‌شود. 

او می‌گوید: “آنچه مهم است میزان درآمد به ازای هر اپلیکیشن روی گوگل پلی است که در حال حاضر نامعلوم است (این رقم برای iOS حدود ۰٫۲۳ دلار است).”

در مقابل تحلیل‌گران شرکت “دیستیمو”،فراهم‌آورنده ابزارهای آنالیز اپلیکیشن‌ها، می‌گویند سهم درآمد روزانه “گوگل پلی” از فروش اپلیکیشن‌های اصلی‌اش در شش ماه قبل “به طور قابل‌توجهی” افزایش یافته است.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ