سرمربی تیم ملی هندبال جوانان: کارمان در قهرمانی آسیا سخت است

مسعود ظهرابی گفت: برای مسابقات قهرمانی آسیا کار سختی در پیش داریم اما تلاشمان کسب بهترین نتیجه است.

سرمربی تیم ملی هندبال در گفت و گو با ایسنا، در مورد آغاز اردوی تیم ملی هندبال جوانان اظهار کرد: فردا بعدازظهر بازیکنان وارد این مرحله از اردو می‌شوند و از صبح جمعه تمریناتمان را آغاز خواهیم کرد. سعی کردیم به خاطر شرایط و حفظ پروتکل‌های بهداشتی، اردوها را در دو مرحله و هر مرحله با تعداد کمتری بازیکن آغاز کنیم تا دچار مشکل نشویم. با بهتر شدن شرایط و انتخاب بازیکنان اصلی می‌توانیم کل بازیکنان را در اختیار داشته باشیم.

ظهرابی در ادامه در خصوص تعداد بازیکنان دعوت شده به این مرحله از اردو گفت: ۲۱ بازیکن به این مرحله دعوت شده اند. این مرحله از اردو از جمعه این هفته تا جمعه بعد در تهران ادامه دارد و مدام بازیکنان را تعویض می‌کنیم. در مرحله بعدی اردو هم ۲۰ بازیکن دعوت می‌شوند. باید در این دو مرحله از اردو جمع بندی کنیم و بتوانیم ۲۱ بازیکن نهایی را ببندیم. اردوها را با نفرات اصلی تا یک هفته مانده به مسابقات ادامه خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که مگر قبل از شیوع کرونا انتخابی تیم ملی جوانان انجام نشده بود، گفت:  ۲۸۰ بازیکن از کل ایران را تست کردیم و نفراتی انتخاب شدند. در همین مقطع هم با تحقیقات میدانی تعدادی بازیکن رصد شدند و حالا باید ارزیابی نهایی انجام شود.

سرمربی تیم ملی هندبال جوانان در پاسخ به این سوال که شانس ایران برای کسب سکو با توجه به شرایط و زمان موجود چقدر است گفت: تمام تلاش ما این است که بهترین نتیجه حاصل شود. با تلاش و پیگیری رییس فدراسیون توانستیم در وهله اول میزبانی این مسابقات را بگیریم و اکنون هم توانستیم مجوز آغاز اردوها را کسب کنیم. ما هم همه سعی خود را خواهیم کرد تا بهترین نتیجه کسب شود هرچند که کار بسیار سختی در پیش داریم.

وی در ادامه در خصوص آغاز اردوهای رقبا گفت: رقبا اصلا تمریناتشان تعطیل نشده بود که آغاز شود. اردوهای آنها در همین شرایط هم دائما پابرجا بود و کار و تمرین کرده‌اند.

ظهرابی در خصوص حضور کشورها در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ایران گفت: قطعا رقبای اصلی برای حضور در مسابقات برنامه‌ریزی کرده‌اند و حضور پیدا خواهند کرد. حالا شاید برخی تیم‌ها  با توجه به شرایط نیایند اما قطعا کشورهایی که هندبال ورزش اول یا دومشان است همانند قطر، بحرین و عربستان به مسابقات خواهند آمد.

سرمربی تیم ملی هندبال جوانان در مورد قرعه‌کشی مسابقات گفت: قطعا باید قرعه‌کشی مسابقات در ایران و سه تا چهار ماه قبل از مسابقات انجام شود. البته در این دوره از مسابقات بسته به شرایط موجود مشخص نیست که چه زمانی قرعه کشی را داشته باشیم.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *