فروش رویایی “من مادر هستم”! + آمار گیشه‌ی باقی سالن‌های اکران

۲۶م آذر ،

کافه سینما- «من مادر هستم» تا ۲۰ آذرماه توانسته طی ۱۳ روز به فروش ۵۷۸ میلیون تومان برسد. آخرین فیلم فریدون جیرانی اگرچه تنها در ۱۶ سینما اکران شد اما باز هم توانست میانگین فروشی ۴۴ میلیون تومانی داشته باشد که در شرایط فعلی سینما برای اکثر فیلم‌ها فروشی در حد یک رویا است!

 من مادر هستم

آمار رسمی فروش فیلم‌ها تا ۲۰ آذر ماه در سینماهای پایتخت اعلام شد.

 

به گزارش کافه سینما به نقل از ایسنا، آمار فروش رسمی فیلم‌ها تا ۲۰ آذرماه (دوشنبه هفته قبل) نشان می‌دهد که «من مادر هستم» طبق نظر تحلیل‌گران، تحت تاثیر حواشی به وجود آمده برای این فیلم، به فروش بسیار خوبی در شرایط فعلی دست پیدا کرده است.

 

«من مادر هستم» تا ۲۰ آذرماه توانسته طی ۱۳ روز به فروش ۵۷۸ میلیون تومان برسد. آخرین فیلم فریدون جیرانی اگرچه تنها در ۱۶ سینما اکران شد اما باز هم توانست میانگین فروشی ۴۴ میلیون تومانی داشته باشد که در شرایط فعلی سینما برای اکثر فیلم‌ها فروشی در حد یک رویا است!

«اختاپوس» دیگر فیلمی است که در اکران پاییز فروش نسبتا خوبی داشت. این فیلم که همزمان با چند فیلم کودک دیگر اکران شده بود، در ۵۰ روز ۴۳۸ میلیون تومان فروخته و تقریبا می‌توان گفت روزهای آخر اکران را پشت سر می‌گذراند.

«زندگی خصوصی آقا و خانم میم» از فیلم‌های فصل پاییز که در آذرماه روی پرده رفته است، در ۱۳ روز اکران به فروشی ۱۸۰ میلیون تومانی رسیده است.

این فیلم اگرچه از سوی حوزه هنری مشکلی برای اکران در سینماهای این نهاد نداشت اما شورای صنفی نمایش تصمیم گرفت در واکنش به تحریم بعضی فیلم‌ها از سوی حوزه هنری به سینماهای این مجموعه حواله اکران این فیلم را هم ندهد. به همین سبب «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» هم مانند «من مادر هستم» تنها ۱۶ سینما در اختیار دارد و با این تعداد اکران، توانسته است به میانگین فروشی ۱۴ میلیون تومانی در دو هفته اول اکران دست یابد. البته در صورت حل مشکل سینما آزادی، به نظر می‌رسد این فیلم بتواند فروش خود را بالاتر ببرد.

«بی‌خود و بی‌جهت» سومین فیلم اکران شده در آذرماه و از جمله فیلم‌های تحریمی حوزه هنری بود است که طبق آمار رسمی انتشار یافته، به فروش ۲۳۶ میلیون تومان در دو هفته اول رسیده است.

«بی‌خود و بی‌جهت» که به نظر نمی‌رسد با حل مشکل اکران در سینما «آزادی» باز هم امیدی به نمایش در این سینما داشته باشد فعلا (تا دوشنبه هفته قبل) به میانگین فروشی ۱۸ میلیون تومانی داشته است.

بر اساس آمار انتشار یافته توسط بنیاد سینمایی فارابی، «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» در روزهای پایانی اکران به فروش ۳۰۰ میلیون تومانی رسیده است.

«تو و من» نیز توانست با ۶۵۰ میلیون تومان فروش اکران خود را در آذرماه به پایان ببرد و به فروش نسبتا خوبی در میان سایر فیلم‌ها دست یابد.

همچنین در این لیست، «یک فراری از بگبو» ۱۵۰ میلیون تومان، «میگرن» ۶۴ میلیون تومان، «سلام بر فرشتگان» ۷۷ میلیون تومان و «پنهان» ۵۲ میلیون تومان در طول ۳۷ روز اکران فروش داشته‌اند.

«همبازی» هم که تا هفته قبل ۵۱ روز از اکرانش می‌گذشت و دیگر سینمایی در اختیار ندارد با ۲۸ میلیون تومان فروش با گیشه‌ها خداحافظی کرد.

در میان فیلم‌های اعلام شده، فروش «آینه‌های روبرو» با اکران بسیار محدود آن جالب توجه بود چرا که این فیلم توانسته به صورت تک‌سانس در طول اکرانش، ۱۴۷ میلیون تومان فروش داشته باشد.

کافه سینما-آخرین خبرها و یادداشت های سینمای ایران و جهان
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ